В'язні Кремля: Викрадення Павла Гриба

Російський суд у Ростові-на-Дону засудив викраденого спецслужбами країни українця Павла Гриба до шести років колонії

В'язні Кремля: Викрадення Павла Гриба…

За рік до викрадення Павло познакомився у Vkontakte з росіянкою Тетяною, між ними зав'язалася переписка. Потім молоді люди продовжили спілкування у Skype.

Дівчина запросила Павла приїхати на Росію, але він не погодився. Компромісним місцем зустрічі обрали Гомель.

Побачення відбулося, а ввечері хлопець мав вирушити додому. Але в районі автовокзалу його перестріли представники російських спецслужб, силою посадили у мікроавтобус, повезли в невідомому напрямку, після чого передали іншим силовикам.

Гриб опинився у невідомому приміщенні без доступу світла, де провів кілька днів. До нього прийшли російські слідчі, повідомили про затримання і перевезли у поліцейський відділок.

Згодом транспортували у краснодарське СІЗО №5.

У БІЛОРУСІ ШУКАЛИ МАРНО

Через три дні після зникнення Павла його батько забив на сполох і приїхав у Гомель. Там дізнався, що його сина розшукує ФСБ.

Посольство України направило ноту у МЗС Білорусі. Лише 31 серпня представник Держприкордонкомітету країни Антон Бичковський підтвердив, що Гриб в'їжджав на територію Білорусі. Міністерство інформувало, що активно веде пошуки зниклого студента.

У вересні українським дипломатам надійшов лист з краснодарського управління ФСБ. Повідомлялося, що Павла затримали за підозрою у скоєнні терористичного акту.

Українським консулам відмовили у зустрічі з Грибом.

 

"НАЦІОНАЛІЗМ ЧИ ЩОСЬ ТАКЕ"

Згодом дівчина, з якою Гриб бачився у Гомелі, зізналася, що заманила хлопця у Білорусь за дорученням ФСБ. Мовляв, російські спецслужби змусили піти на підлість шантажем, а на неї саму також заведено справу. Натякнула, що, ймовірно, силовиків зацікавила їхня з Павлом переписка про "націоналізм чи щось таке".

Зуб на Гриба каральна машина Кремля заточила давно, а 17 серпня Жовтневий районний суд Краснодара заочно заарештував хлопця за підозрою у "Сприянні терористичній діяльності". Притому, що за словами студента, хлопець раніше не був на Росії і не їздив у Крим після окупації Росією.

З часом стало відомо, що хлопця звинувачують у підготовці вибуху в одній зі шкіл Сочі. Мовляв, він переконував співрозмовницю змайструвати вибухівку і підірвати її. 

Наприкінці червня 2018 Павла етапували у Ростов-на-Дону на суд. Батько хлопця розповів, що під час перевезення хлопця побили інші ув'язненні, бо дізналися статтю, яку йому шиють. У Гриба відібрали продукти і речі, передані українською стороною.

У ГРИБА СЕРЙОЗНА ХВОРОБА

Павло страждає на серйозне захворювання - портальну гіпертензію. Це стан підвищеного тиску, який може викликати внутрішню кровотечу. Хлопець перебуває на підтримуючій терапії.

За словами українських медиків, йому у будь-який момент може знадобитися термінова допомога. Стрес, неналежне харчування та умови життя значно підвищують ризик.

"ХОЧУ, ЩОБ НАС НЕ ЗАБУВАЛИ"

Минулого серпня на судовому засіданні у справі Гриба спливло ім'я ще одного українця - Стефана Капіноса. За версією росіян, хлопці мали один акаунт Vkontakte на двох і разом планували теракт. Батько Павла підтвердив, що Павло і Стефан справді спілкувалися. Згодом з'явилася інформація, що Капіносу 20 років і він вчиться в одному із вишів Берна. 

Після чергового судового засідання Павло Гриб звернувся до співвітчизників.

Відповідаючи на питання журналіста "Павле, що б ви хотіли передати українцям?", Гриб сказав: "Я хотів би сказати, щоб не сильно нас забували".

Політв'язню написав український поет Сергій Жадан.

"Упевнений, ти сам розумієш, що в Україні є дуже багато людей, які хвилюються за тебе, турбуються, підтримують тебе, не забувають. А головне, чекають на твоє якомога скоріше повернення додому, в Україну", — написав Жадан.

Також він побажав Павлу Грибу "залишатися самим собою" і висловив сподівання, що політв'язень найближчим часом повернеться в Україну.

24 січня українському політв'язню в Росії Павлу Грибу стало зле під час судового засідання, але російський суддя продовжив "гнати" далі.

31 січня батько Павла розповів, що стан здоров'я сина значно погіршився - у нього з'явилися симптоми хвороби Альцгеймера.  На консультації український професор Василь Титов розповів батькові, що хвороба, яка призводить до деменції, може розвинутися як продовження портальної гіпертензії. 

МЗС України звернулося до Росії з вимогою обстежити українського політв'язня у спеціалізованому медзакладі.

Сьогодні, 22 березня, російський суд оголосив вирок Грибу.  Українець отримав шість років колонії. Вирок може бути оскаржений протягом 10 днів. 

Павло Гриб звинувачень не визнав, акцентувавши, що російські силовики - "бандити та вбивці". 

Свою промову у суді політв'язень завершив словами "Слава Україні" та "Слава українській нації". 

Також стало відомо про тортури, які застосовувалися до Гриба. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme