Вступна кампанія 2018: Що необхідно знати про вступ до вишів

Реєстрація електронних кабінетів для участі абітурієнтів у вступній кампанії стартувала 2 липня
 

Вступна кампанія 2018: Що необхідно знат…

Depo.ua розповість про новації та важливі моменти вступної кампанії-2018.

Електронна реєстрація кабінетів для вступників

Реєстрація розпочалася 2 липня і буде доступна до 18:00 25 липня.

З 12 липня через кабінети абітурієнти зможуть подати заяви на вступ до вишів. Прийом заяв буде відкритий до 18:00 26 липня.

З 2018 року заяви в електронній формі подають вступники на бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування, молодшого спеціаліста на базі 11 класів.

Увага! Цього року вступник має самостійно розраховувати середній бал атестата. Якщо в додатку до атестата зазначений середній бал, то необхідно обов'язково перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Приймальна комісія також повинна перевіряти правильність розрахунку середнього балу абітурієнтом.

Як зареєструватися у електронному кабінеті

Для реєстрації вступнику потрібно зайти на цю сторінку, вказавши наступну інформацію:

  • Адреса електронної пошти
  • Пароль та підтвердження паролю
  • Дані сертифікату ЗНО
  • Дані атестата про повну загальну середню освіту

У разі наявності кількох сертифікатів, зазначається один із них на вибір вступника.

Варто пам'ятати, що кабінети минулих років було видалено. Тому, якщо вступник раніше вже реєстрував кабінет, але цього року планує вступати знову, то йому потрібно заново пройти процедуру реєстрації.

Важливо. Для реєстрації потрібно використовувати ту пошту, до якої вступник має доступ та яка не заборонена на території України. Слід запам'ятати пароль.

Подання документів у паперовій формі

Під час подання заяви в паперовій формі вступник особисто подає оригінали документів:

  • документа, що посвідчує особу; військового квитка або посвідчення про приписку - для військовозобов'язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
  • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
  • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) або екзаменаційного листка єдиного фахового вступного випробування (у визначених цими Умовами випадках);
  • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти, на участь у конкурсі за іспитами при вступі для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) за спеціальностями 081 "Право" та 293 "Міжнародне право" (за наявності).

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає наступні документи:

  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію військового квитка або посвідчення про приписку до призовної дільниці – для військовозобов'язаних (крім випадків, передбачених законодавством)
  • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
  • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) або екзаменаційного листка єдиного фахового вступного випробування (у визначених цими Умовами випадках);
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Перелік документів, необхідних для вступу, зокрема, додаткових, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію, встановлюють заклади вищої освіти у своїх Правилах прийому.

Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (за наявності).

Інші копії документів подаються вступником, якщо це викликано особливими умовами вступу на відповідні конкурсні пропозиції, установлені законодавством, у строки, визначені для прийому документів.

Творчий конкурс

Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну запроваджено творчі заліки.

"Фундаментальна відмінність полягає в тому, що творчий залік це, по суті, допуск до конкурсу. Тобто людина отримує зараховано або не зараховано, а далі конкурс відбувається серед допущених осіб, але за результатами виключно зовнішнього незалежного оцінювання. Це допомагає уникнути низки зловживань, а також зняти зайве навантаження з вступників та вишів, адже творчі заліки можна проводити не безпосередньо під час вступної кампанії, коли всі перебувають в напруженому стані, а протягом півроку до неї", – зазначила міністр Лілія Гриневич.

Медична довідка: чи потрібна для вступу

В Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році не передбачено подання для вступу на базі повної загальної середньої освіти медичної довідки. Однак, згідно з абзацом 4, пункту 8, розділу VI цих Умов: "Заклади вищої освіти у своїх Правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію".

Тому необхідність подання довідки варто уточнити у приймальній комісії обраного закладу вищої освіти.

Уніфікація предметів

В цьому році предмети ЗНО для вступу на всі спеціальності було уніфіковано. У попередні роки ЗВО самі вирішували, за яким сертифікатами зараховувати студентів, що створювало для абітурієнтів плутанину.

У Міносвіти обіцяють уникнути ситуації, коли для вступу на одну спеціальність у різних українських містах вимагалися різні переліки результатів ЗНО.

Скільки можна подати заяв на бюджетну і контрактну форми навчання на основі повної загальної середньої освіти

Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення в закритих (фіксованих) та відкритих конкурсних пропозиціях. Кількість заяв на контрактну форму навчання не обмежується.

На скільки спеціальностей і в скільки вишів можна подати заяви на бюджетну і контрактну форми навчання

Вступники можуть подати заяви не більш ніж з чотирьох спеціальностей на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв на спеціальності на контрактну форму навчання не обмежується.

Коефіцієнти та методи вираховування

Що таке сільський коефіцієнт, хто має на нього право і як ним скористатися?

Сільський коефіцієнт – це коефіцієнт, на який остаточно множиться конкурсний бал, якщо вступник зареєстрований у селі не менш як два роки до дня завершення подання заяв про вступ та закінчив у рік вступу школу, що знаходиться на території села СК дорівнює 1,02 для таких осіб, (1,05 - для спеціальностей галузі знань 20 "Аграрні науки та продовольство"). Перелік закладів середньої освіти, випускники яких матимуть право на застосування цього коефіцієнту, вже вбудовано в систему ЄДЕБО. Право на його застосування підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207).

Що таке регіональний коефіцієнт, хто має на нього право і як ним скористатися?

Регіональний коефіцієнт – це коефіцієнт, на який остаточно множиться конкурсний бал, якщо вступник обирає заклад вищої освіти не у місті Києві та дорівнює:

  • 1,04, якщо заклад вищої освіти, у який Ви вступаєте, або його відокремлений структурний підрозділ, знаходиться на території Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей, а також, якщо вступаєте в один із переміщених закладів вищої освіти;
  • 1,00, якщо заклад вищої освіти, у який Ви вступаєте, знаходиться у місті Києві;
  • 1,02 - в інших випадках.
  • Застосовується автоматично і не потребує ніяких дій вступника для його нарахування.

Вступ для кримчан і українців Донбасу

Для абітурієнтів з Криму і Донбасу МОН передбачили спрощену систему вступу через освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна". В період з 4 червня до 28 вересня по всій Україні будуть працювати 70 таких центрів.

Вступ для пільговиків

Пільгові категорії абітурієнтів (діти-сироти, люди з обмеженими можливостями, ветерани АТО та інші) отримають можливість вступати за спеціальними умовами на підставі сертифікатів ЗНО чи іспитів. Передбачені категорії, що вступають за співбесідою. Пільгові категорії абітурієнтів повинні подавати документи в паперовому варіанті.

Що таке першочерговий коефіцієнт, хто має на нього право і як ним скористатися?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 417 під час вступної кампанії 2019 року вступники до медичних та педагогічних закладів вищої освіти, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу, отримають право на першочергове зарахування на бюджетну форму навчання, передає osvita.ua. У вступній кампанії 2018 року не застосовується.

Що таке галузевий коефіцієнт, хто має на нього право і як ним скористатися?

Галузевий коефіцієнт – це коефіцієнт, на який остаточно множиться конкурсний бал та дорівнює:

  • 1,02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), які передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка;
  • 1,00 в інших випадках.
  • Застосовується автоматично і не потребує ніяких дій вступника для його нарахування.

Результати вступу: коли оголосять списки зарахувань

1 серпня буде оприлюднено рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування, після чого до 6 серпня ті абітурієнти, які рекомендуються до зарахування на бюджет, повинні подати оригінали всіх необхідних документів. Їх зарахують 7 серпня. Зарахування студентів на контрактну форму навчання повинно відбутися 30 вересня.

ФОТО: Факти - ICTV

Нагадаємо, для абітурієнтів вступної кампанії-2018 збережуть усі коефіцієнти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme