Всеправославний собор не розглядатиме українське питання

На зборах предстоятелів православних церков на Криті не розглядатимуться звернення Верховної Ради України до Святішого Патріарха Варфоломія, а також інші питання, які безпосередньо пов'язані з українським православ'ям
Depo.Життя
20 червня 2016 11:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявив представник Константинопольської Патріархії архиєпископ Тельміскій Іов (Геча) в інтерв'ю Синодальному інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ, передає depo.ua.

"Про звернення Верховної Ради України нам відомо зі ЗМІ. Коли Вселенський Патріарх отримає офіційне звернення, його обговорюватимуть через належний і офіційний процес, а саме, через Священний Синод Вселенського Патріархату, так як це буває з кожним важливим питанням", - сказав архієпископ.

При цьому він зазначив, що про звернення Верховної Ради "багато говориться в кулуарах Собору".

Щодо того, чи обговорюється сьогодні на Криті тема українського Православ'я, Іов сказав: "Українське питання не на часі Собору, і його не можна змінювати".

Нагадаємо, 19 червня на Криті розпочався Святий і Великий собор православної церкви, більше відомий як Всеправославний собор,  який триватиме до 26 червня.

Москва бойкотує цей Собор. 

Раніше осійський релігійний і громадський діяч, протодиякон Російської православної церкви Андрій Кураєв зробив припущення, що Вселенський патріарх Варфоломій, швидше за все, задовольнить прохання Української православної церкви відокремитися від Московського патріархату.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на