Вроджені дефекти у дітей можуть бути не через вірус Зіка

Причиною збільшення народжуваності дітей із мікроцефалією у Південній Америці може бути не поширення вірусу Зіка, а надмірне використання пестицидів у цьому регіоні

Таку заяву зробили лікарі-дослідники із University Network of Environment and Health (Аргентина), пише The Washington Post.

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Українську Правду. Життя.

У своїй доповіді вчені повідомляють, що у величезній кількості вроджених дефектів у дітей народжених у Бразилії може бути винен піріпроксіфен, який додають у питну воду, щоб зупинити розвиток личинок комарів, що розносять вірус Зіка.
Влада Бразилії вже назвала цю заяву лише припущенням, яке не має наукової основи, проте остаточно так і не озвучила чи є точний зв'язок між вірусом Зіка і мікроцефалією.

Як відомо, тропічна лихоманка Зіка стрімко поширюється по світу. Почалося все у Південній Америці, зараз випадки захворювання вже зафіксували серед подорожуючих з Європи і Росії.

Наразі вакцини і ліків від вірусу Зіка не існує. У дорослих людей лихоманка проходить із симптомати застуди і покраснінням на тілі, а іноді взагалі без симптомів.

У регіонах захворюваності почали фіксувати у ненароджених дітей, якщо мати перехворіла лихоманкою за вагітності, вроджені дефекти.

Раніше лікар-дослідник, акушер-гінеколог, засновник і керівник International Academy of Healthy Life (Канада), автор книг, публіцист Олена Березовська теж писала, що зв'язок випадків мікроцефалії і вірусу Зіка не доведено.

Не дивлячись не доведеність всіх цих даних медичні організації багатьох країн рекомендували жінкам утриматися від поїздок до Південної Америки під час вагітності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme