Вперше в історії українське кіно представили на 51-му МКФ в Карлових Варах

6 липня, під час проведення 51-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах пройшла офіційна презентація українського кінематографу для іноземних продюсерів та режисерів, відбірників міжнародних кінофестивалів
Depo.Життя
13 липня 2016 09:30
ФОТО: depo.ua

Українську делегацію очолили голова Держкіно Пилип Іллєнко та меценат Ігор Янковський, відомий своєю підтримкою українського кіно, молодих та талановитих режисерів.

Зустріч із зацікавленими в співпраці іноземними кінематографістами проходила у самий розпал проведення фестивалю у Карлових Варах, у форматі офіційного українського прийому та Презентації вітчизняного кінематографу. Тема визвала неабияку зацікавленість представників кіноіндустрії з країн Центральної та Східної Європи.
На урочистому прийомі виступив Ігор Янковський, який підкреслив важливість таких заходів для культурного обміну, для розкриття потенціалу вітчизняних режисерів та закріплення українських позицій на світовому кіноринку.

Вперше в історії українське кіно представили на 51-му МКФ в Карлових Варах - фото 1

Режисер Віталій Манський, меценат Ігор Янковський та голова Держкіно Пилип Іллєнко

"Ми послідовно підтримуємо вітчизняний кінематограф, і плануємо посилювати цю роботу. У співпраці з Держкіно України вже в цьому році ми успішно провели ділову зустріч MEET UKRAINIAN PRODUCERS в Каннах, організували Презентацію українського кіно у Карлових Варах. Упевнений, що через деякий час всі ці зусилля приведуть до створення нових яскравих фільмів", - сказав Ігор Янковський.

Вперше в історії українське кіно представили на 51-му МКФ в Карлових Варах - фото 2

Віталій Манський спілкується з журналістом

Вперше в історії українське кіно представили на 51-му МКФ в Карлових Варах - фото 3

Організатори та учасники прийому

"Для українського кінематографу дуже важлива співпраця з нашими найближчими сусідами. Тому участь представників нашої країни в роботі найбільшого в Східній Європі кінофестивалю у Карлових Варах є принциповою. І ми вдячні Ігорю Янковському за підтримку наших ініціатив" - підвів підсумок голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

Вперше в історії українське кіно представили на 51-му МКФ в Карлових Варах - фото 4

Делегація кінематографістів з Естонії

По завершенні прийому, присутні фахівці та гості мали можливість переглянути документальний фільм режисера Віталія Манського "Рідні", який офіційно представляв Україну в конкурсній програмі іменитого кінофестивалю.

Вперше в історії українське кіно представили на 51-му МКФ в Карлових Варах - фото 5

Організатори прийому разом з режисером Віталієм Манським і Вікторією Манською - героїнею фільму "Рідні"

Стрічка розповідає про складну долю родини режисера, яка була розділена через анексію Криму та військові дії на Донбасі. Рідні Манського, які живуть у Львові та Одесі, Донецьку та Севастополі стали розділеними в прямому та переносному смислах слова. Через призму відносин у родині він розкриває актуальні проблеми українського суспільства та намагається разом з героями стрічки знайти їх рішення. Завдяки підтримці Ігоря Янковського головна героїня стрічки - мама режисера, Вікторія, побувала на прем’єрному показі фільму у Карлових Варах.

Олена Гречук

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя