Вперше в історії людині пересадили шкіру свині

В американському штаті Массачусетс пацієнту з опіком вперше пересадили шкіру свиней, яких генетично модифікували таким чином, щоб їх тканини не викликали відторгнення

Про це йдеться на сайті Массачусетської багатопрофільної лікарні, передає Depo.ua з посиланням на "Громадське".

Вчені зазначають, що таку шкіру можна використовувати як тимчасову "латку", доки готується повноцінний шкірний трансплантат. Це допоможе виграти час та уникнути великих втрат крові у перші дні після травми.

Медики розповіли, що перший пацієнт отримав на пробу зовсім невелику ділянку свинячої шкіри — розміром 5 на 5 сантиметрів. Він прожив з нею п’ять днів, потім її видалили і пересадили його власну шкіру з стегна, рана затяглася успішно, і незабаром він зможе повернутися до роботи.

Більшу частину опіку пацієнта початково закрили стандартним методом — пересадкою шкіри від мертвого донора. За словами медиків, обидва трансплантати прижилися добре, і ніяких відмінностей у стані рани не виявили. Побічних ефектів у пацієнта також не виникло. Це свідчить про те, що імунітет прийняв свинячу шкіру за людську.

Однак вчені зазначають, що така пересадка все ж має певні ризики: контакт з чужорідними клітинами може викликати запалення, яке ще сильніше зашкодить власним тканинам пацієнта, а також можливе зараження тваринами вірусами. Геном свиней містить безліч ендогенних ретровірусів, які можуть проникнути в клітини людини.

Нині деякі вчені намагаються вивести генетично відредагованих безвірусних свиней. Однак в описаному вище випадку геном свиней-донорів спеціально не "чистили" від ретровірусів, а слідів зараження у клітинах пацієнта не знайшли.

Нагадаємо, європейські науковці розв'язали загадку ожиріння у людей літнього віку.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme