Вознесіння Господнє 2021: Що не можна робити у цей день

У 2021 році 10 червня православні християни відзначають одне із головних дванадесятих свят – Вознесіння Господнє

Журналіст стрічки новин
Вознесіння Господнє 2021: Що не можна ро…

Depo.ua розповість, у чому суть цього свята та які є його традиції. Також пропонуємо дізнатися, що не можна робити у цей день.

Свято Вознесіння Господа Ісуса Христа в Небесні Оселі відзначається християнами всього світу на 40-й день після свята Воскресіння Господнього, тобто свята Пасхи Христової. У 2021 році православні християни відзначали Пасху 2 травня.

Що означає свято Вознесіння Господнє

В Євангелії розповідається, що після свого воскресіння Христос перебував на землі ще 40 днів, він являвся апостолам і розповідав їм про Царство Боже, про своє друге пришестя, а також про те, що їх незабаром охрестить Святий Дух.

свято Вознесіння

Вважається, що саме на сороковий день після воскресіння Ісус потрапив у рай і так закінчив свій земний шлях. Та перш ніж піднятися на небеса, Син Божий дав своїм учням останні настанови, благословив їх і став віддалятися, підносячись на хмарі в супроводі двох ангелів. Побачивши таке чудо, апостоли повернулися до Єрусалиму з великою радістю.

Як святкують Вознесіння у народі: традиції та прикмети

У народі є повір'я, що протягом усіх сорока днів, починаючи Великоднем і закінчуючи Вознесінням, ворота пекла та раю залишалися відкритими. У цей період душам померлих праведників дозволяється перебувати на Землі, а душі грішників не відчувають пекельних мук.

Люди традиційно пов'язують Вознесіння з урожаєм і зростанням, адже свято припадає на зміну сезонів у сільському господарстві.

У цей день господині пекли хлібці-драбинки. Вважалося, що такі частування допоможуть душам предків якомога швидше піднестися на небо. Хлібці відносили на цвинтар і поле, щоб вище до неба тяглися жито і льон.

Є повір'я, що на ранок Вознесіння земля вмивається росою, ніби плаче за Ісусом, що віддаляється від неї. Вважається, що ця Вознесенська роса наділена особливою цілющою силою, здатною вилікувати хворих і подарувати красу дівчатам, якщо нею вмитися.

хвала Ісусу

Крім цього люди вірили, якщо Ісуса від чистого серця щось попросити, то воно обов'язково збудеться, тільки якщо прохання не стосується фінансового благополуччя.

Слов'яни вважали, що з дня Вознесіння Господнього відбувається перехід з весни в літо. І, починаючи з цього дня, можна не боятися мінливої весняної погоди й похолодань.

Дощ у цей день вважався поганим знаком – він віщував хвороби та неврожай. 

Люди вірили, що знесене куркою у день Вознесіння яйце і заховане на горищі будинку збереже сім'ю від нещасть.

Увечері в день Вознесіння традиційно розпалювали багаття, і молодь водила навколо них хороводи, символізуючи розквіт природи, молодості та життя.

Обізнані люди проводили обряди та читали замовляння на Вознесіння Господнє, що сприяли гарному росту рослин і врожаю.

Що не можна робити на Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє

На Вознесіння, як і в будь-яке велике церковне свято, не можна виконувати серйозну і брудну роботу: копати, сіяти, будувати, шити, прати тощо, а особливо сіяти горох.

Також не можна конфліктувати, сваритися та говорити голосно. Вважається, якщо порушити ці заборони, можна накликати на свою сім'ю біду.

Крім цього, забороняється у день Вознесіння пліткувати та хулити. Не можна також допускати негативних думок та впадати у відчай.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme