"Іран теж з новим роком привітаєш?": Як українці відреагували на мовчанку Зеленського у відповідь на версію з ракетою

Після офіційної заяви прем'єр-міністра Канади Джастін Трюдо про те, що, за даними розвідки, що український літак був помилково збитий ракетою з боку Ірану, соцмережі почали чекати на заяву від Володимира Зеленського. Але її так і не послідувало

"Іран теж з новим роком привітаєш?": Як…

Нагадаємо, версію про те, що український "Боїнг" поблизу Тегерану збили саме іранські ПВО, обговорювали з перших годин трагедії. При тому, що спочатку українська сторона зайняла майже наполягала на тому, що літак збитий не був. Посольство України в Ірані підправило своє ж повідомлення, прибравши з нього фразу "наразі версія теракту виключається" Потім було повідомлено про знахідку Bellingcat – частину зенітного ракетного комплексу (ЗРК) "Тор", яку нібито знайшли на місці катастрофи лайнера Boeing 737-800. Потім глава РНБО Данілов зробив заяву про чотири версії причин авіатрощі, серед яких було і випадкове ураження літака ракетою із ЗРК "Тор".

Читайте також - Чому український літак було саме збито: Версії й аргументи військових та блогерів

Далі про те, що літак таки міг був збитий створеним на Росії зенітно-ракетним комплексом Tор-M1, відомим НАТО як Gauntle, стали писати західні ЗМІ, Newsweek до прикладу. Джерела в американській та іранській розвідці вже підтвердили версію з ракетою. Канадський лідер Джастін Трюдо виступив із заявою і заявив, що Канада неодмінно має брати участь в розслідуванні. Адже загинули канадські громадяни.

А що ж президент України Володимир Зеленський? Він прилетів з Оману, вчора зустрівся з родичами загиблих, а тепер, таке враження що тягне театральну паузу, доки українці чекають, як він прокоментує заяву про збиття ракетою. 

І от зранку, в хвилини, коли вже мав вийти цей матеріал, з'явилася заява від Офісу президента.

Depo.ua пропонує почитати доводи тих, хто активно закликав Зеленського не мовчати. 

Читайте також - Версія з ракетою: Чим заплатить Іран за трагедію українського "Боїнга"

Читайте також - Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Читайте також - Авіатроща українського літака: Чому війни в Ірані не буде і до чого тут Путін

Нагадаємо, 9 січня Іран оприлюднив попередній звіт про авіатрощу літака МАУ, де зазначається, що пілоти хотіли повернутися в аеропорт вильоту.

Згідно зі звітом, літак МАУ загорівся в повітрі, до зіткнення із землею.

Але того ж таки 9 січня в США з'явилася інформація про те, що літак, імовірно, був збитий іранською ракетою.

Зокрема, незадовго до катастрофи були зафіксовані включення іранського радару та два пуски ракет "земля-повітря".

Довідка: У середу, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явилися фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей. Жертвами авіатрощі стали люди з різних країн: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 –Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

МАУ оприлюднила список пасажирів літака, що розбився в Ірані, а також – членів екіпажу, які були українцями.

Вже знайшли обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймоврні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

9 січня в Україні оголосили днем жалоби за жертвами авіакатастрофи в Ірані.

9 січня о 3:30 за Києвом у Тегерані приземлився борт з українськими фахівцями, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ, що сталася 8 січня в аеропорту Тегерана, та ідентифікації тіл загиблих.

Читайте також - Авіакатастрофа МАУ: Що відомо про загиблих членів екіпажу

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme