Восьминоги можуть приймати рішення без участі мозку, - вчені

Біологи з Університету Вашингтона з'ясували, що дві третини нейронів у восьминогів знаходиться не в мозку, а розкидані по всьому тілу

Восьминоги можуть приймати рішення без у…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Science Alert.


Восьминоги через свою незвичайну еволюцію не мають централізованої нервової системи, як хребетні. Замість цього у них дві третини нейронів розкидані по всьому тілу, дозволяючи приймати різні рішення без участі безпосередньо мозку.

Група вчених під керівництвом нейробіолога Девіда Гирі провели ряд експериментів над гігантськими тихоокеанськими восьминогами Enteroctopus dofleini і східно-тихоокеанськими червоними восьминогами Octopus rubescens. Вони мають по 500 млн нейронів, 350 млн з яких знаходяться в щупальцях. Це допомагає їм моментально обробляти всю сенсорну інформацію, що дозволяє швидше реагувати на зовнішні фактори.

"Щупальця восьминога мають нейронне коло, яке обходить мозок, і тому вони можуть передавати інформацію одне одному без відома мозку. Таким чином, хоча мозок не зовсім впевнений, де знаходяться щупальця в просторі, вони знають, де зараз перебуває кожен з них - це дозволяє їм координуватися під час таких дій, як повзуча локомоція", - каже нейробіолог Домінік Сівітіллі з Вашингтонського університету. Вчені вважають, що восьминоги можуть бути єдиними представниками подібної нейронної структури на Землі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme