UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ВООЗ пом'якшила позицію щодо електронних сигарет через критику вчених

Трохи більше тижня знадобилося Всесвітній організації охорони здоров'я, щоб визнати свою неправоту і серйозно пом'якшити свою позицію щодо впливу електронних сигарет на здоров'я людини

Про це свідчить інформація з офіційного сайту Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Відомо, що 20 січня ВООЗ опублікувала свої коментарі по темі використання електронних сигарет і їх впливу на здоров'я людини. Позиція ВООЗ була жорстко розкритикована багатьма лікарями та експертами по боротьбі з тютюнопалінням, адже існує безліч незалежних досліджень, які свідчать про значно менший рівень шкоди від електронних сигарет у порівнянні з паління звичайних сигарет.

"У Всесвітньої організації охорони здоров'я вже є історія протидії вейпінгу, яка завдає шкоди їх репутації. Але цей документ особливо шкідливий. Практично всі твердження в даному документі помилкові. Його автори повинні взяти на себе відповідальність за використання дезінформації, яка може перешкодити курцям перейти на набагато менш ризиковані альтернативні тютюнові товари", – заявив глава Департаменту досліджень тютюнової залежності в Лондонському університеті королеви Марії Пітер Хайєк.

Цю позицію підтримує і доктор Нік Хопкінсон, професор респіраторної медицини Національного інституту серця і легенів при Імперському коледжі Лондона.

"Дані рандомізованих контрольованих досліджень ясно показують, що електронні сигарети можуть допомогти курцям кинути палити. Курці, які повністю переключаються на вейпінг, отримають значну користь для здоров'я. Довгострокове використання електронних сигарет не є цілком нешкідливим, тому люди, які їх використовують, повинні прагнути кинути вейпінг також – але не за рахунок повернення до традиційного куріння", – упевнений доктор Нік Хопкінсон.

Примітно, що на іншому кінці Землі – в Австралії, яка відома своїм вкрай жорстким підходом у сфері боротьби з курінням і тютюном, - місцеві лікарі також визнали вейпінг як один з механізмів зниження куріння. В "Національних керівних принципах щодо припинення куріння", підготовлених Австралійським коледжем лікарів загальної практики, використання нікотину і зокрема вейпінгу було визнано "законної допомогою для дорослих курців, які хочуть кинути палити, але безуспішно намагалися використовувати доступні ліки".

Тепер після рекомендації однією з найбільш авторитетних організацій Австралії у сфері охорони здоров'я, місцеві курці можуть звертатися до своїх лікуючих лікарів і за їх порадою використовувати вейпінг в процесі відмови від куріння.

В результаті такої жорсткої критики, 29 січня Всесвітня організація охорони здоров'я значно пом'якшила свою позицію, опубліковану на своєму офіційному сайті. Зокрема, ВООЗ прибрала зі своєї позиції пропозиції щодо заборони окремих типів вейпінгу, замінивши їх на "пропозиції щодо регулювання електронних сигарет".

При цьому ніяких офіційних спростувань або окремих уточнень Всесвітня організація охорони здоров'я публічно не надала.

Нагадаємо, МОЗ планує заборонити законом сигарети зі смаками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme