Волонтери проти коронавірусу: Як допомагають стареньким та медикам під час карантину

В Україні сфера соціальної підтримки населення на державному рівні розвинена кепсько і стає вже традицією, що в скрутні часи на допомогу приходять волонтери.

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Волонтери проти коронавірусу: Як допомаг…
Фото: Життєлюб/Facebook

 

 

Так відбувається і зараз. В умовах поширення коронавірусу SARS-CoV-2 та загальнонаціонального карантину чимало людей опинилися без підтримки та можливості спокійно сидіти вдома. Особливо це стосується літніх людей – пенсіонерів, для яких хвороба, викликана коронавірусом – COVID-19, становить особливу загрозу.

Читайте також - Коронавірусу злякались: Чому в Міноборони знову згадали про волонтерів

Для того, аби дати можливість стареньким і людям з хронічними хворобами пересидіти спалах вірусу вдома, волонтери по усій Україні почали запроваджувати різноманітні ініціативи. 

Depo.ua розповідає, що це за проєкти та як до них долучитися.

Для допомоги із доставкою та забезпеченням предметами першої необхідності – їжою, ліками, побутовими товарами було створено сайт "Солідарність". Це – платформа, покликана створити базу волонтерів по різних містах та районах, які б змогли оперативно реагувати на запити бабусь та дідусів, самотніх батьків, тощо.

Працює це так: ви обираєте на сайті опцію – "хочу допомогти" або ж "потрібна допомога" та заповнюєте коротку форму – якщо допомога потрібна вам, вказуєте область, місто, ім'я, вулицю та будинок, телефон і список необхідного. Квартиру ж повідомте волонтеру вже телефоном.

При цьому є опції оплати товарів – готівкою, на картку, а також "немає грошей" – для тих, хто відчуває труднощі із фінансами. Останніх заявок на сайті більшість.

Якщо ж ви хочете стати волонтером, то все, що вам знадобиться заповнити – це поле із вашим номером телефону. Після короткої реєстрації (на ваш телефон прийде код підтвердження) ви можете натиснути кнопку "допоможу" і отримати детальнішу інформацію про людину, якій це потрібно, включно з номером телефону. Крім того, для волонтерів доступний чат-бот у телеграмі.

Дехто звертається по допомогу не один раз,і залишає відгуки про надану допомогу. Так, наприклад, пенсіонерка із Полтави подякувала волонтерам за оперативну доставку ліків – через 2 години після того, як вона зареєструвалася на сайті.

Нині на сайті зареєструвалося більше 2 тисяч волонтерів, виконаних заявок – 160.

У Києві при КМДА починає працювати волонтерський штаб, який, за заявою, займається закупівлею та розповсюдженням засобів захисту: масок, засобів дезінфекції, апаратів штучної вентиляції легень тощо.

Також серед зазначених пунктів – будівництво та/або розгортання тимчасового госпіталю на 10 000 ізольованих хворих і розміщення медиків у готелях, хостелах та квартирах поблизу лікарень. Доставкою продуктів людям, які цього потребують, також обіцяють займатися. Стежити за штабом можна в телеграм-каналі, а для запису у ряди потрібно заповнити анкету. Від застосування державних коштів ініціатива відхрещується і обіцяє у найближчий час надати реквізити для пожертв.

Якщо "Солідарність" і штаб – нові і ситуативні ініціативи, покликана допомогти саме у часи карантину, то до боротьби також приєднуються і старі волонтерські ініціативи.

Одна з таких – "Корпорація Монстрів", яка діє в Одесі, нині активно збирає кошти та перенаправляє їх на потреби місцевих медиків – зокрема, забезпечення лікарів "швидкої", які здебільшого першими контактують з інфікованими, захисними атрибутами.

Окрім того, за сприяння цієї ініціативи та її керівниці Катерини Ножевнікової вдалося купити кілька апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Допомагають і менші, проте не менш важливі регіональні ініціативи. Так, у Кривому Розі "Жіноча сотня" шиє захисні костюми для медиків, які першочергово віддають працівникам швидкої допомоги.

Волонтери, які за власні кошти закупили першу партію спеціальної тканини для пошиття захисних костюмів, за 2 тижні планують відшити близько 100 екземплярів. До них додатково дошивають 4-5 масок і бахіли.

 

У Києві на потреби пенсіонерів відгукнулася ініціатива "Життєлюб", яка організовує обіди, майстер-класи для пенсіонерів і надає їм допомогу. Тут "відкритої координації" немає, і поки що все йде напряму через організацію.

"Якщо ви проживаєте у Києві та знаєте життєлюбів, які опинились у складній життєвій ситуації та потребують допомоги у зв’язку з карантином — напишіть нам. Якщо ви і є той самий життєлюб, якому потрібна підтримка — також напишіть нам. Давайте допоможемо Ба та Ді самоізолюватися і пережити карантин безпечно та комфортно!", – йдеться у дописі.

Втім, медики опинилися у скрутному становищі не лише через відсутність захисних костюмів та масок – у зв’язку із обмеженнями через епідемію постійно виникають складнощі у тому, щоб дістатися на роботу і додому.

Через це люди почали координувати зусилля і об’єднуватися у місцеві ініціативи з підвезення медиків на роботу. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme