Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України

Волонтер Юрій Касьянов звернув увагу на недостатньо високу якість охорони президента
Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України
Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Зокрема, за його словами, "умовний президент України був виявлений і умовно знищений" безпілотними літальними апаратами, які без санкції військових запустили волонтери в районі артилерійського полігону "Дівички" під Києвом.

"Разом з президентом був умовно вражений і цвіт нації, що зібрався на полігоні, - урядовці, секретаріат РНБО, керівний склад Збройних сил і Національної гвардії ... 27 квітня, коли вище військово-політичне керівництво країни розглядало на полігоні новітні зразки техніки і озброєнь, в тому числі хвалені імпортні безпілотники, за ними спостерігали невстановлені, непотрібні і тому фактично неіснуючі вітчизняні БПЛА", - пояснив він.

За словами волонтера, юридично неіснуючі літальні апарати ніяких законів не порушили, але продемонстрували, як легко і просто можна ліквідувати всю верхівку державної влади за допомогою нехитрого набору радіодеталей, поміщених в невеликий літак.

"Той, хто відповідав за безпеку вищих сановників в той день, повинен негайно застрелитися. А ті, хто зобов'язаний був забезпечити прикриття повітряного простору полігону від можливої атаки дронів за допомогою засобів РЕБ і ППО, - як мінімум подати у відставку. На відміну від польотів над окупованим Донецьком, умовна атака на весь "цвіт української нації" виявляється такою ж легкою, як недільна прогулянка. Тому що немає ніякої державної політики в області БПЛА, немає елементарного розуміння, що це таке, як з цим боротися і як застосовувати", - підкреслив він.

Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 1Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 2

Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 3

Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 4Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 5Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 6Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 7

Касьянов зазначив, що війна в Україні йде вже два роки, і весь цей час на фронті широко використовуються саморобні або кустарно виготовлені малим бізнесом безпілотники для розвідки і завдавання ударів з повітря.

"Два роки держава старанно не помічає зусиль ентузіастів, волонтерів та добровольців, а якщо і помічає, то негайно їх формалізує, бюрократизує, і переводить в звичну площину розпилу державного бюджету. Безпілотна авіація давно стала закритою тусовкою, куди вхід заборонений тим, хто не близький до влади і не хоче платити за вхідний квиток. Одні дрони працюють на війні, інші - демонструються на виставках і закуповуються по надвисокій вартості. Наближені до влади бізнесмени роблять на війні гроші, в той час як вітчизняні колективи розробників закриваються через повну відсутність державного фінансування. Адже на одному волонтерстві далеко не полетиш", - обурюється Касьянов.

На думку волонтера, світ стоїть на порозі грандіозної технічної революції.

"Дрони скоро будуть всюди - в повітрі, на суші, на воді, під водою, під землею ... Чи зміниться весь уклад життя, і звичайно ж, відбудеться чергова революція у військовій справі. Нам потрібна всебічна державна підтримка вітчизняних ентузіастів, розробників, дронобудівників - волонтерських і комерційних", - заявив він.

Касьянов додав, що заборонити дрони не можна.

"Обмеження застосування, ліцензування, заборонені польотні зони - все це повинно бути в розумних межах. Обмеження і заборони тільки заважають розвитку вітчизняного дронобудівництва і ніяк не зупинять зловмисників, які можуть використовувати дрони в злочинних цілях", - підсумував він.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя