Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України

Волонтер Юрій Касьянов звернув увагу на недостатньо високу якість охорони президента
Depo.Життя
1 червня 2016 07:01
ФОТО: depo.ua
Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України
Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Зокрема, за його словами, "умовний президент України був виявлений і умовно знищений" безпілотними літальними апаратами, які без санкції військових запустили волонтери в районі артилерійського полігону "Дівички" під Києвом.

"Разом з президентом був умовно вражений і цвіт нації, що зібрався на полігоні, - урядовці, секретаріат РНБО, керівний склад Збройних сил і Національної гвардії ... 27 квітня, коли вище військово-політичне керівництво країни розглядало на полігоні новітні зразки техніки і озброєнь, в тому числі хвалені імпортні безпілотники, за ними спостерігали невстановлені, непотрібні і тому фактично неіснуючі вітчизняні БПЛА", - пояснив він.

За словами волонтера, юридично неіснуючі літальні апарати ніяких законів не порушили, але продемонстрували, як легко і просто можна ліквідувати всю верхівку державної влади за допомогою нехитрого набору радіодеталей, поміщених в невеликий літак.

"Той, хто відповідав за безпеку вищих сановників в той день, повинен негайно застрелитися. А ті, хто зобов'язаний був забезпечити прикриття повітряного простору полігону від можливої атаки дронів за допомогою засобів РЕБ і ППО, - як мінімум подати у відставку. На відміну від польотів над окупованим Донецьком, умовна атака на весь "цвіт української нації" виявляється такою ж легкою, як недільна прогулянка. Тому що немає ніякої державної політики в області БПЛА, немає елементарного розуміння, що це таке, як з цим боротися і як застосовувати", - підкреслив він.

Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 1Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 2

Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 3

Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 4Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 5Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 6Волонтер розповів, як безпілотники могли знищити все військове керівництво України - фото 7

Касьянов зазначив, що війна в Україні йде вже два роки, і весь цей час на фронті широко використовуються саморобні або кустарно виготовлені малим бізнесом безпілотники для розвідки і завдавання ударів з повітря.

"Два роки держава старанно не помічає зусиль ентузіастів, волонтерів та добровольців, а якщо і помічає, то негайно їх формалізує, бюрократизує, і переводить в звичну площину розпилу державного бюджету. Безпілотна авіація давно стала закритою тусовкою, куди вхід заборонений тим, хто не близький до влади і не хоче платити за вхідний квиток. Одні дрони працюють на війні, інші - демонструються на виставках і закуповуються по надвисокій вартості. Наближені до влади бізнесмени роблять на війні гроші, в той час як вітчизняні колективи розробників закриваються через повну відсутність державного фінансування. Адже на одному волонтерстві далеко не полетиш", - обурюється Касьянов.

На думку волонтера, світ стоїть на порозі грандіозної технічної революції.

"Дрони скоро будуть всюди - в повітрі, на суші, на воді, під водою, під землею ... Чи зміниться весь уклад життя, і звичайно ж, відбудеться чергова революція у військовій справі. Нам потрібна всебічна державна підтримка вітчизняних ентузіастів, розробників, дронобудівників - волонтерських і комерційних", - заявив він.

Касьянов додав, що заборонити дрони не можна.

"Обмеження застосування, ліцензування, заборонені польотні зони - все це повинно бути в розумних межах. Обмеження і заборони тільки заважають розвитку вітчизняного дронобудівництва і ніяк не зупинять зловмисників, які можуть використовувати дрони в злочинних цілях", - підсумував він.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя