Влада і ЛГБТ: Хто із західних колег вже подав приклад Зеленському

ЛГБТ-активісти запрошують президента України Володимира Зеленського підтримати марш із захисту прав спільноти KyivPride. Для України участь голови держави у такому заході стала сенсацією, а ось західні політики вже звикли включати подібні акції у свої програми

Влада і ЛГБТ: Хто із західних колег вже…

Відеозапрошення активісти опублікували у Facebook, передає Depo.ua.

У зверненні використали головну тезу з передвиборчої програми президента - про важливість об'єднання нації, яке можливо, в тому числі, завдяки Маршу рівності. 

"KyivPride прагне єдності. Наразі Україна роз'єднана агресором. Український народ розділений. На 25 і 75, на "праведних" і "содомітів", на "ми" і "вони". Лише працюючи пліч-о-пліч і поважаючи розмаїття, разом збудуємо заможну і квітучу країну (...) Шановний пане президенте, ми підтримуємо вашу позицію, що людина є найбільшою цінністю для держави. 23 червня тисячі українок і українців вийдуть на Марш рівності з вірою в європейське майбутнє нашої країни. А ви, пане Володимире, будете першим українським президентом, який вийшов на Марш рівності і підтримав права людини?" - йдеться у зверненні. 

Те, що Володимир Зеленський прийме запрошення, видається малоймовірним, адже його стратегія побудована на балансуванні між різними групами населення. Рішення ж стати своїм для лівих активістів автоматично зробить його чужим для ряду консервативних груп. А на такі кроки українські можновладці не наважуються, недаремно серед учасників таких маршів політиків - одиниці. 

У різні роки захід відвідали нардепи Світлана Заліщук і Сергій Лещенко, перший заступник міністра економіки Максим Нефьодов, ряд послів інших країн. 

Минулого року депутати Європарламенту написали відкритого листа до п'ятого президента України Петра Порошенка із закликом приєднатися до Маршу рівності. Втім, президент не дослухався до звернення. 

Втім, прагнення ЛГБТ-активістів залучати владу до своєї боротьби правильне і зрозуміле, тим паче, що у західних країнах перейматися проблемами сексуальних меншин - поширена, а інколи й обов'язкова практика для можновладців. 

У США межа симпатії-антипатії до ЛГБТ раніше проходила між демократами і республіканцями. 

Наприклад, Барак і Мішель Обама у 2009 організували прийом для ЛГБТ у Білому домі. 

Але і його наступник не став займати протилежну позицію.  Хояча Дональда Трампа час від часу звинувачують у нетолерантності, нинішній президент час від часу акцентує на важливості захисту прав людей ЛГБТ. Не так давно оголосив про початок кампанії з декриміналізації різних сексуальних вподобань в інших країнах, де на "неправильний" статевий акт і досі можуть кинути за грати.  

Президент Франції Емманюель Макрон влаштував на Єлисейських полях диско-вечірку, де зробив колоритні світлини з ЛБГТ-групою. 

До маршу ЛГБТ у Парижі у 2017-му президент написав у Twitter: "Франція - веселка. Ми багаті нашим різноманіттям, давайте будемо пишатися!" . 

Щоправда, на сам захід Емманюель не пішов, натомість владу представили двійко міністрів - Мунір Махжубі та Марлен Ш'яппа. 

Попри шлюб з Бріжит, самому Макрону не раз приписували гомосексуальні зв'язки - наприклад, з охоронцем Александром Бенналою. Втім, жодна з чуток не підтверджувалася. 

Канадський прем'єр Джастін Трюдо в тому ж 2017-му охоче приєднався до заходу. А ще, виступаючи у парламенті, вибачився за дискримінацію владою представників ЛГБТ.

"Від імені уряду, парламенту і канадського народу: ми зробили помилку. Ми висловлюємо глибоке співчуття. Ми ніколи не допустимо, щоб подібне коли-небудь трапилося знову", - заявив глава уряду країни.

Мер Гданська Павел Адамович сам завітав на марш рівності у своєму місті у 2018-му. 

Адамович увійшов в історію як захисник прав ЛГБТ та мігрантів, що не боявся йти проти правих сил і, більше того, проти влади. 

Адже керівна партія Польщі "Право і справедливість" не приховує "скрєпного" світогляду. Буквально у квітні цього року її лідер Ярослав Качинський різонув вуха прибічникам демократії висловлюванням про те, що через ЛГБТ країна має справу "з прямим нападом на сім'ю та дітей". 

Тож не дивно, що на Адамовича обрушився шквал критики, але він залишився на своїх гуманістичних позиціях. 

Нагадаємо, Адамович помер від численних ножових поранень, завданих 27-річним чоловіком, який вийшов з тюрми і нібито мстився міському голові за свій арешт. 

Протягом 20 років він був незмінним міським головою Гданська, а прощатися з людяним мером прийшло усе місто. 

У 2017-му перший Парад любові пройшов у Косово.  На захід завітав президент країни Хашім Тачі. 

"Конституція Косово захищає любов", - написав Тачі у Twitter. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme