Випромінювання смартфонів не шкідливе для людей, - вчені

Дослідження Національного інституту охорони здоров'я США не знайшло зв'язку між випромінюванням мобільних телефонів і пухлинами мозку

Масштабне дослідження проводилося на гризунах і зайняло близько двох років, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Verge.

У цьому експерименти протягом двох років дослідники піддавали піддослідних щурів радіочастотному випромінюванню мереж 2G і 3G по 9 годин щодня.

Результати виявилися досить несподіваними. Самці щурів показали невелике збільшення кількості пухлин серця після впливу значних доз випромінювання мобільного телефону. Ці пацюки отримали значно більші дози випромінювання, ніж будь-які користувачі мобільних телефонів. При цьому у самок щурів, а також у мишей обох статей ніякого зростання кількості пухлин не фіксувалося.

Більш того, щури, які брали участь в експерименті, в результаті прожили довше, ніж тварини з контрольної групи. Щоправда, вчені не виключають, що це просто випадковість.

В Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) відзначили, що навіть при частому щоденному використанні стільникового зв'язку дорослими не було зафіксовано збільшення випадків появи пухлини головного мозку. При цьому зазвичай люди не розмовляють по телефону 9 годин кожен день і, відповідно, піддаються куди меншому впливу випромінювання, ніж щури в новому дослідженні.

Додамо, що мобільні телефони випускають радіосигнали, яке менш небезпечно, ніж іонізуюче, що отримується під час рентгену. Бездротовий випромінювання, зокрема, не викликає пошкоджень ДНК.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme