Відпочинок по-Дубінськи: Чи можна тиждень релаксувати в Одесі на 10 тисяч гривень

Кілька депутатів від фракції "Слуга народу" обмовилися, що на відпочинок (зокрема в Одесі) може вистачити 10 тисяч гривень

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Відпочинок по-Дубінськи: Чи можна тижден…

Журналісти 24 каналу перед довгими канікулами у Верховній Раді України опитали народних депутатів про плани на відпочинок: куди, як і за скільки грошей планують їхати у відпустку?

Точних сум майже ніхто не назвав, а от нардеп від "Слуги Народу" Олександр Дубінський здивував: виявляється, в Одесі можна відпочити у межах 10 тисяч гривень…

"Ну, якщо Одеса, то у межах десь 10 тисяч гривень", – каже нардеп у коментарі у відеоролику.

Наївну цифру у 10 тисяч гривень на відпочинок назвала також нардепка від "Слуги народу" Роксолана Підласа:

"Зарплата народного депутата 34 тисячі гривень, ну, я думаю що на відпочинок ну максимум 10 тисяч", – каже вона. 

Депутат Ілля Кива від проросійської сили ОПЗЖ "взяв повище" і назвав суму у 70 тисяч гривень.

Журналісти Depo.ua надихнулися таким (судячи зі слів "слуг") доступним відпочинком і вирішили спланувати відпустку у межах заданого бюджету.

Варіант "тиждень на двох"

Без сумнівів, класичний пакет відпочинку у кожного індивідуальний – від кількості та якості розваг, вимог щодо харчування до житлових умов: для когось важливі комфортні умови проживання та "все включено" у готелі, а хтось менш примхливий, адже ліжко-місце використовує за однією лише функцією: переночувати. Ми намагалися знайти найбільш бюджетні варіанти окремого (без сусідів-незнайомців у кімнаті) проживання, недорогі але концептуальні кафе та класичні розваги.

Якщо ж ви плануєте взяти із собою дитину – краще автоматично додайте до запланованої суми як мінімум кілька тисяч.

Дорога

Без сумнівів, вартість дороги із кожного міста або населеного пункту може сильно варіюватися. Ми візьмемо за основу маршрут Київ_Одеса і назад.

Добиратися можна потігом, автобусом, літаком або машиною. Втім, враховуючи наші скромні статки, ми наведемо приклад на автобусних та залізничних маршрутах.

Отже, вартість поїздки з Києва до Одеси на автобусі (за 1 людину) обійдеться від 320 грн.

Вартість проїзду до Одеси

Потягом ціни відрізнятимуться у залежності від обраного типу вагону: плацкарт, купе та люкс та місця у ньому (верхні/нижні полиці).

Ціна жд квитка в Одесу

Загалом, якщо говорити про плацкарт то можна розраховувати на суму близько 250 грн (1 людина) в одну сторону, купе - від 370-400 грн.

Ми пропонуємо для нашого прикладу взяти середню вартість автобусного квитка (їх нині легше "зловити") у 320 грн. Отже, 2 людини по 320 грн в обидві сторони - отримуємо 1280 грн.

10 000 - 1280 - залишається 8 720.

Житло

В рамках нашого бюджету житло ми розглядали у ціновій категорії від 200 до 400 грн/на добу – за ці гроші можна знайти ліжко у хостелі. Як виняток – окремі приватні пропозиції від орендодавців, які потрібно "ловити".

Вартість житла в Одесі

Приклад цінових пропозицій станом на 27.07.2020

Припустимо, що економні нардепи та їхні партнери готові жити в загальних номерах хостелів за 400 грн на двох. Класика відпочинку - 7 днів, 6 ночей. У результаті отримуємо 2400 грн за проживання.

8720-2400 – залишається 6320 грн.

А от якщо варіант із загальним розміщенням вас не влаштовує, і мінімальні вимоги – це скромний номер "стандарт" із власню туалетною кімнатою та душовою кабінкою, то готуйтеся то витрат від 650-700 грн за ніч.

У такому разі проживання обійдеться вже у суму близько 4 тисяч гривень.

Харчування 

Звісно ж, на відпочинку не хочеться готувати їжу. А в умовах готелю це і неможливо. Тому у бюджеті хоча б частково варто розраховувати на харчування у кафе та ресторанах. 

Як приклад середнього чеку можна навести популярні як у приїжджих, так і місцевих заклади "Маман" та "Компот": обід/вечеря на одного обійдуться у середньому у 200 гривень. У дешевших закладах – 100-150.

Приклад меню у одному із закладів Одеси

Приклад меню у одному із закладів

Додамо вартість сніданку – кава з круасаном або яєчнею з беконом обійдуться у 60-100 грн у найближчому кафетерії.

Отже, рахуємо середні витрати на харчування людини за день (так, щоб не голодувати): сніданок - 100 грн, обід - 150 грн, вечеря - 200 грн. На день на одну людину - десь 450 грн. У цю суму можуть входити або не входити додаткові смаколики, в залежності від ваших харчових звичок. На двох людей виходить приблизно 900 грн/на добу. Може здаватися, що це багато, втім, цей розрахунок виключає споживання домашньої їжі. Звісно ж, якщо ви винаймаєте в Одесі квартиру або будинок із кухнею, то маєте можливість непогано зекономити на цьому пункті витрат.

Втім, якщо ваша поїздка передбачає снідати/обідати/вечеряти саме у закладах громадського харчування, то на цю суму варто орієнтуватися.

Отже, 900 грн і 7 діб: маємо суму у приблизно 6300 грн.

6320-6300 = 20 грн.

І це за умови, що ви живете у хостелі. Якщо ж у вас - готель за 650-700 грн на добу, то сума вже пішла "у мінус".

Здається, ми банкрути. А справа навіть не дійшла до розваг. Наприклад, екскурсій, водних розваг та купівлі сувенірів, які напевне хочеться привезти із собою. 

Так, оглядова автобусна екскурсія по Одесі обійдеться від 200 гривень, участь в пішохідній тематичній екскурсії - від 100 гривень, тур в одеські катакомби -  250 гривень.

Вартість екскурсії у катакомби Одеси

Ціна на квиток в аквапарк у середньому варіюється від 500-700 грн, у залежності від типу квитка (дитячий/дорослий).

Додаткові витрати

Окрім цього, варто рахувати додаткові витрати. Наприклад, зручності на пляжі. Одні з найдешевших - на Лузанівці, обійдуться у наступну вартість: шезлонг з матрацом — від 100 гривень, з парасолькою — 150 гривень; дерев'яні лежаки — від 100 гривень, а "ліжка з матрацами, рушниками, парасолькою" — від 150.

Також – витрати на переїзд по самій Одесі (відкладіть на це від 100 грн, у залежності від ваших потреб у переміщеннях).

А от на екстремальні розваги з маленьким бюджетом розраховувати не варто взагалі.

Ну, що ж, у бюджет депутатів від "Слуги народу" вкластися ми змогли. Втім, на мінімальних умовах – є де поїсти, де поспати та на чому доїхати у саму Одесу та з неї. Зайвого морозива не купиш, кукурудзи на пляжі не поїсиш, і ходити доведеться пішки – бо з нашими розрахунками, на дорогу залишилися якісь 20 грн. Про шезлонги на пляжі а також будь-які додаткові розваги та сувеніри теж варто забути.

Звісно ж, усі наведені нами суми - вельми умовні, втім розраховані на мінімальний комфорт "класичних відпочивальників".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme