Вигідна пандемія: Чому технологічні гіганти примножили статки під час карантину

Пандемія коронавірусу нищівним ударом пройшлася по світовій економіці, і особливо постраждав бізнес. Та ця тенденція не зачепила ведучих гравців технологічної індустрії – незважаючи на короткий спад, за останні місяці вони лише примножили свої статки. Але як гіганти пристосувалися до нових реалій?

Вигідна пандемія: Чому технологічні гіга…

 

 

Depo.ua пропонує переглянути це питання на прикладі перших чотирьох обличь із щоденного "індексу мільярдерів" від Bloomberg: Джеффа Безоса, Біла Гейтса, Марка Цукерберга, Ілона Маска та їхніх компаній.

Пандемія COVID-19, здається, виявилася більш плідною для індустрії технологій, ніж будь-яка інша подія за останні роки. Марк Цукерберг зараз займає четверте місце в списку найбагатших людей планети зі статком у 112 мільярдів доларів. Найбагатша людина на планеті – Джефф Безос, досяг чергового запаморочливого піку, і зараз його статки становлять близько 205 мільярдів доларів, в залежності від часу доби. Білл Гейтс впевнено тримається на другій сходинці за своїми статками, а капітал Ілона Маска взагалі різко підскочив, склавши станом на 2 вересня 110 млрд доларів і винісши його на четверту сходинку рейтингу.

Та, звісно, чотирма людьми та їхніми компаніями така тенденція не обмежується: наприклад, засновник платформи відеоконференцзв'язку Zoom  "підріс" більш ніж на 2,5 мільярда доларів, а власний капітал колишнього генерального директора Microsoft Стіва Балмера збільшився на 15,7 мільярда доларів. Сумарно ж самі лише мільярдери із США за час пандемії збільшили свої статки на 637 мільярдів доларів. І це у той час, як а фондовий ринок в березні впав на 37%.

Втім, це історія не про швидкі реакції великого бізнесу на різкі зміни.  Додатково пристосовуватися технологічним гігантам, фактично, не довелося – вони автоматично стали відповіддю на запити своїх споживачів під час локдауну. Таким чином під час пандемії найбагатші люди планети виграли одразу по кількох пунктах: забезпечили стійке зростання попиту на свої послуги та отримали чималий прибуток від від V-образного відновлення фондового ринку.

Джефф Безос

Компанії:  Amazon, Washington Post і Blue Origin – приватний виробник авіакосмічної продукції з метою суборбітальних космічних польотів.

Джефф Безос був найбагатшою людиною в світі задовго до початку пандемії, і в той час як прибуток багатьох підприємств падав через те, що люди залишалися вдома на карантині, акції Amazon з початку року значно підскочили. Та, крім наведеного вище обгрунтування щодо фондової біржі, не варто забувати, що  Амазон – одна з найбільших у світі за обігом компанія, що продає товари та послуги через інтернет. І в умовах повсюдного карантину Амазон та схожі сервіси показали не лише свою незамінність, але і повсякденну життєву необхідність у них, враховуючи їх вирішальну роль в електронній комерції, логістиці і хмарних обчисленнях. Тож шалені збільшення продажів компанії на кілька десятків відсотків у двох кварталах (26 і 33 % відповідно) після нетривалого зниження на початку березня є цілком закономірними.

Це цікаво:

Власний капітал Джеффа Безоса міг би бути набагато вищим, якби минулоріч він не розлучився зі своєю вже екс-дружиною, письменницею Маккензі Скотт. Це розлучення увійшло в історію як найдорожче: воно коштувало Безосу 25% його частки в Amazon. Маккензі придбала акції Amazon на суму 63 мільярди доларів, в результаті чого Безосу залишилися "всього лише" одинадцять відсотків акцій корпорації.

Нині Маккензі Скотт займає 12-ту сходинку у списку найбагатших людей планети і є другою найбагатшою жінкою у світі.

Окрім глобального інтернет-маркету, компанія Амазон володіє безліччю додаткових підрозділів, на продукти яких під час карантину також зріс попит. Наприклад, Amazon Studios розробляє телешоу, фільми і комікси на основі онлайн-заявок і відгуків користувачів та поширює їх на сервісі Amazon Video (такий собі аналог Netflix). Партнером корпорації у фільммейкерстві є Warner Bros. Також Амазон має власну студію розробки ігор Amazon Games Studios, володіє одним із кращих "хмарних" сховищ. 

Білл Гейтс та Apple

"Яблучна" корпорація під час карантину продемонструвала непохитну стабільність зростання продажів та невеликі їх сплески, попри закриття офлайн-магазинів та середнє зниження купівельної спроможності споживачів.

Таку непохитність забезпечують зокрема високий попит на Mac і iPad, які вийшли вперед завдяки тенденціям дистанційного навчання та віддаленій роботі. 

Виручка Mac зросла до 7,1 мільярда доларів з 5,8 мільярда, в той час як виручка iPad збільшилася до 6,6 мільярда доларів з 5 мільярдів доларів за березень-серпень 2020 року.

Сезонним знаком плюс для Apple є і початок нового навчального року, під час якого очікувано зростає попит на усю продукцію компанії, адже турботливі батьки купують своїм дітям нові гаджети до школи.

Та і майбутні перспективні новинки не залишають інвесторів байдужими до "яблука".

Нині поціновувачі Apple очікують на демонстрацію нового iPhone – першого із підтримкою 5G мережі, що, безумовно, підігріває інтерес на ринку. Побачити новий продукт ми зможемо жовтні, коли у компанії розпочнеться новий фінансовий рік.
 

Марк Цукерберг та Facebook

Facebook повідомив про двозначне зростання доходів незважаючи на пандемію: лише до середини літа виручка компанії (значна частина якої йде від реклами) зросла на 11% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і значно перевершила очікування аналітиків. Останні прогнозували компанії прибуток у $ 17,4 млрд, натомість Facebook отримав до 18,7 млрд доларів. 

Втім, темпи самого зростання були рекордно низькими, і порівняні хіба що з травнем 2012 року . Це свідчить, що пандемія та викликаний нею економічний удар знизили рекламні витрати брендів.

Очікувано, під час локдауну у Facebook був сплеск активності користувачів. Людям, які фактично опинилися під "домашнім арештом", не вистачало розваг, тож вони почали частіше використовувати соціальні мережі.

До того ж, компанія вчасно відреагувала на запити свого споживача, зокрема щодо необхідності якісних інструментів для відеоконференцій, популярність яких різко зросла під час карантину.

Таким чином кількість активних користувачів Facebook щодня і щомісяця виросла на 12% до 1,8 млрд і 2,7 млрд у другому кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

А більше користувачів = більше споживання ними реклами = більший прибуток для Facebook.

 

Ілон Маск та потрійне зростання

У той час як Безос був найбільшим бенефіціаром пандемії з точки зору збільшення власного капіталу, Маск отримав найвищий відсотковий приріст - 228%, в результаті чого його особистий статок зріс більш, ніж утричі.

Це пов’язано з рекордним злетом вартості акцій Tesla, які винесли Маска на 4-у сходинку у списку найбагатших людей світу.

Але чому акції Тесла показали такий шалений ріст? Невже попит на дорогі автівки так зріс під час пандемії?

Першочергово, акції Тесла – улюблені для "коротких" інвесторів, які заробляють на нестабільності їх вартості. Додатковий попит з боку цих інвесторів викликав підвищення ціни акцій.

Крім того, у компанії Маска вельми привабливі звіти про доходи. Наприклад, звіт за четвертий квартал перевершив очікування аналітиків, які і так були доволі сонячними. Ріст продажів дає акціонерам привід думати, що вартість Тесла зросте в майбутньому.

Також Маск зробив приємний сюрприз, що стосується його Model Y – Tesla оголосила, що збирається поставити свій новий кросовер-позашляховик на кілька місяців раніше запланованого терміну. 

Ще одна крапля – нещодавно  великий інвестор Tesla Рон Барон озвучив думку, що компанія може досягти доходу в 1 трильйон доларів через 10 років. Для порівняння, виручка Tesla в 2019 році склала 24 мільярди доларів. Барон, чия інвестиційна компанія вже володіє майже 1,63 мільйона акцій Tesla, сказав в інтерв'ю, що якби він володів Tesla, то купив би ще більше акцій – з такими прогнозами від відомого інвестора жодної класичної  реклами не треба.

Втім, найбільший рушій для акцій усіх компаній Маска поза ринковими коливаннями – це сильний особистий бренд та високе висвітлення діяльності самого мільярдера та його продуктів у ЗМІ. Останні дні, наприклад, преса активно описувала новий експеримент у компанії Маска Neuralink  – там представили свиню Гертруду, в мізках якої вже два місяці знаходиться комп'ютерний чіп розміром з монету. Цей чіп – крок до лікування у людей низки неврологічних хвороб, адже містить тисячі електродів, здатних впливати на процеси у мозку людини (це, зокрема, ймовірна відповідь майбутнього на хворобу Альцгеймера, деменцію, втрату пам'яті, втрату слуху, депресію і безсоння).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme