Відсьогодні набув чинності закон про 70% квоту в телеефірі для передач європейського виробництва

Текст закону було оприлюднено в парламентській газеті "Голос України"
Depo.Життя
15 вересня 2016 08:41
ФОТО: depo.ua

Закон України № 1364-VIII "Про внесення зміни до статті 28 закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо визначення передач європейського виробництва", який встановлює 70% квоту в телеефірі для передач європейського виробництва, а також США і Канади, у четвер, 15 вересня, набрав чинності, повідомляє depo.ua.

Нагадаємо, 12 вересня ухвалений Радою закон було повернуто з підписом президента. 14 вересня текст законодавчого акта було оприлюднено в парламентській газеті "Голос України".

Як повідомлялося, 17 травня Рада прийняла цей законопроект № 2766 у другому читанні та в цілому. Згідно з документом, ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07:00 та 23:00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними програмами:

- передачі європейського виробництва, а також США і Канади повинні становити не менш ніж 70% загального тижневого обсягу мовлення, в тому числі не менш ніж 50% загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва;

- у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менш ніж 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

При цьому передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або кількома юридичними особами-резидентами країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

"До передач європейського виробництва... також належать передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн", - йдеться в документі.

Водночас у випадку, якщо передачу створено на замовлення або за участю одного або кількох юридичних осіб-резидентів країни, визнаної Верховною Радою державою-агресором і/або державою-окупантом (йдеться про Росію), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя