Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку

На виставці будуть представлені світлини з експедиції на узбережжя Біскайської затоки та Атлантичного океану
Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку
Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку

Українець Сергій Тумасов фотографує віддалені куточки Землі – гори, вулкани, пустелі, небезпечні узбережжя, національні заповідники. Фотографів, що добувають свої кадри подібно Сергію, небагато навіть у світовому масштабі. Його роботи відмічені нагородами світових конкурсів Epson Pano Awards та International Loupe Awards, повідомляє depo.ua.

За плечима Тумасова більше десятка експедицій. Наодинці він перетнув пустелю Атакама в Південній Америці та незаселені дикі простори Західної Австралії. Здійснив декілька нічних сходжень на вершини Анд та Гімалаїв.

Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку  - фото 1

До 2008 року Сергій працював у нерухомості, очолював декілька девелоперських компаній.

«У 2008, коли бізнес як такий в Україні скінчився, я сконцентрувався на хобі, багато подорожував та фотографував. Перші мої експедиції не мали основною метою фотографування, хоча на той час я вже робив якісні професійні фото. Одного разу, повернувшись з Непалу, потрапив на виставку Пітера Лика (Peter Lik), яка проходила у Києві. Там побачив фотографії дуже схожі на мої. Для мене як тумблер включився, зрозумів куди треба рухатись – не в плані фотографування, а в плані просування своїх творів. Для закріплення матеріалу з’їздив у Америку, в галерею Питера у Лас-Вегасі. Потім полетів до Австралії, де поспілкувався з Крістіаном Флетчером (Christian Fletcher), ще одним видатним фотографом-пейзажистом», - розповідає Тумасов про свої перші кроки у професійній фотографії.

Сергій робить 2-3 експедиції на рік. Підготовка до експедиції це найважливіший етап, під час якого фотограф за допомогою карт google проектує майбутні фотографії. Він перелопачує безліч матеріалу – аналіз погодних умов в різні пори року, фази луни, особливості ландшафту. А прибувши на місце фотограф чекає на фото.

«Я можу чекати по декілька днів. Це не значить що я сиджу на одному місці. Я маю декілька точок зйомки між якими курсую, очікуючи щоб пейзаж та світло зійшлись в необхідну мені картинку».

Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку  - фото 2

Справжня фотоекспедиція, на відміну від фототуру, серйозне фізичне випробування. За 10-15 днів треба встигнути зробити 20-30 сюжетів, а точки зйомки можуть знаходитись на великій відстані. 10-12 годинні нічні сходження в гори дуже важкі та небезпечні. Але це якраз те, заради чого Сергій і відправляється у мандри.

Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку  - фото 3

«Під час експедиції моє життя дуже напружене. З часом вхожу в резонанс з природою і це дає силу, неймовірне відчуття себе як частини всесвіту, в мене входить енергія землі. Це миті заради яких варто жити».

Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку  - фото 4

З кожної експедиції Сергій привозить близько двох тисяч кадрів, з яких в подальший друк та продаж ідуть не більше десяти.

Відомий український фотограф Сергій Тумасов представить нову фотовиставку  - фото 5

В листопаді 2015 року Тумасов повернувся з експедиції на узбережжя Біскайської затоки та Атлантичного океану . Фотографії з цієї подорожі будуть представлені на виставці «Terra. Inception», яка пройде в Музеї історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7) з 25 березня по 6 квітня 2016. Вхід вільний

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя