Відомий іспанський митець Гонзало Борондо створив свою Софію на Оболоні

У рамках фестивалю урбаністичного мистецтва Mural Social Club видатний іспанський художник Гонзало Борондо (Borondo) створив мурал на Оболоні (Героїв Сталінграду, 16 д)
Depo.Життя
3 червня 2016 17:34
ФОТО: depo.ua

Натхненням для роботи автора стала Софія Київська. Художнику вистачило усього кілька днів для створення своєї настінної святині на одному із житлових будинків Оболонського району. Borondo – знаний в усьому світі митець, він проводить безліч персональних виставок у Римі,Мадриді, Парижі, Лондоні.

Відомий іспанський митець Гонзало Борондо створив свою Софію на Оболоні - фото 1

Стінопис Гонзало Борондо – це частина програми міжнародного фестивалю сучасного мистецтва у громадському просторі Mural Social Club, організатором якого виступив благодійний фонд Sky Art Foundation. Куратори проекту – Олег Соснов та Юлія Островська.

Відповідно до програми фестивалю, протягом травня-липня 2016 року більше 30 художників з усього світу створять близько 30 муралів та кілька інсталяцій в Києві, Одесі, Чернігові.

Відомий іспанський митець Гонзало Борондо створив свою Софію на Оболоні - фото 2

"Щасливий бути частиною проекту Mural Social Club, мета якого – підтримка місцевих ініціатив, спрямованих на покращення умов життя містян спальних районів Києва та невеликих міст України за допомогою урбаністичного мистецтва”, – підкреслює Олег Соснов.

Відомий іспанський митець Гонзало Борондо створив свою Софію на Оболоні - фото 3

"Близько 80% муралів, що будуть створені у рамках першого Mural Social Club, знаходяться саме у спальних районах міст ", – додає Юлія Островська.

"Ми бачимо жвавий інтерес містян до нашого проекту – щодня отримуємо звернення від пересічних українців з проханням розписати ту чи іншу будівлю. Усі ці пропозиції ми уважно розглядаємо та багато з них реалізовуємо у рамках фестивалю. Більш того, велика кількість містян допомагають нам у організації процесу – отриманні розволів на розпис будівлі, зборі підписів мешанців будинків, навіть у пошуці бюджету на створення роботи”, – зазначає засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Серед зірок світового стріт-арту, які приїдуть на фестиваль в Україну: Rodrigo Branco, Evoca1, Fintan Magee, Fikos Antonios, Telmo & Miel та багато інших. У проекті беруть участь й українські автори – Aec Interesni Kazki, Роман Мінін, Сергій Радкевич, Саша Корбан.

Гонзало Борондо (Borondo) народився у 1989 в Іспанії. Художник виріс у Сеговії, у будинку, де мати дозволила йому пофарбувати коридор, а батько вів набожне життя, вихваляючи Христа та Святу Марію. У 2003 році юний митець переїжджає до Мадриду, де активно захоплюється графіті. Через кілька років він відвідує студію свого наставника Хосе Гарсія Еранса. Там Гонзало вивчає різні техніки та жанри мистецтва, знайомиться зі старими майстрами живопису. Borondo досліджує образотворче мистецтво у Мадриді та Римській Академії, але так і не закінчує освіту. Вперше Borondo бере участь у фестивалі мистецтва у Стамбулі ще у 18 років.

Відомий іспанський митець Гонзало Борондо створив свою Софію на Оболоні - фото 4

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.
Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Крім того, фінансово підтримує культурні заходи за участю українських художників, засновує гранти талановитим авторам.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя