Відкрий внутрішню богиню: Як вірус сексизму пожирає мозок українок

Українки плачуться через прояви сексизму у суспільстві і… самі їх фінансують

Відкрий внутрішню богиню: Як вірус секси…

Вірус "домострою" ніяк не хоче залишати українські родини. Згідно з минулорічним дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, лише 22% чоловіків згідні порівну ділити домашні обов’язки, а 56% можуть взяти на себе частину хатніх справ.

Дивно, але в Україні XXI століття горезвісна система координат Kinder, Küche, Kirche введена в Німеччині за часів канцлера Вільгельма II і досі актуальна.

Чоловіки страждають від іншого маразму  під назвою "Ти ж чоловік, ти мусиш". Ти мусиш заробляти, як Марк Цукерберг, ти маєш орудувати ножівкою, як мишкою від комп’ютера,  ти мусиш купити оці золоті прикраси і ще цілий гардероб, а ще – покласти його у чемодан і відвезти на власних плечах на курорт в Єгипет. Дарма, що спина хвора, все одно.

При цьому у мракобісний формат деякі жінки залазять самостійно, добровільно та ще й… за гроші.

ЖІНКА МОЖЕ ОТРИМАТИ ВСЕ

Одна зі співрозмовниць Depo.ua описує тренінг з ребефінгу (дихальна психотехніка, яка допомагає вирішити внутрішні проблеми – ред.).

"Отже, подихали ми, обговорили пережите, а далі – загальна частина. І тут починає ведуча верзти про жіночу силу. Каже: жінка може отримати від чоловіка все, що хоче, головне, - вміти просити", -  згадує дівчина.

Інструкція проста: мовляв, ви робите сумне обличчя, кидаєте погляди на чоловіка з виразом очей відданого цуценяти, і кажете, що вам дуже сумно, адже у вас немає каблучки з брюліком. Ну зовсім крихітним. А далі треба жалібно затягнути "Ну будь ласка, ти ж мені купиш?" і все вийде.

"Дівчата одна за одною почали практикуватися. Було смішно і дивно – адекватні ж ніби люди ", - каже наша співрозмовниця.

А між тим, натренувати погляд собаки і справді, мабуть, нелегко. І що, як вийде погляд бультер’єра чи стаффа, готового кинутися на здобич? Мабуть же, плакали тоді сережки. Навіть срібні плакали, не те що з брюліками.

Таких тренінгів наразі хоч греблю гати. Найкультовіші – про внутрішню богиню. Обіцяють "глибинне прийняття себе, свого жіночого начала і всього жіночого простору та світу". 

Відкрий внутрішню богиню: Як вірус сексизму пожирає мозок українок - фото 1

29 жовтня відбудеться тренінг "Кохана: простір жіночої сили"

Відкрий внутрішню богиню: Як вірус сексизму пожирає мозок українок - фото 2

"Метафорична глибинна робота в полі жіночої сили, утвореної учасницями!" – гучно кричить анонс.

За сценарієм, кожна учасниця приходить із запитом (який вголос не озвучується). "Під час гри жінки переміщаються в ігровому полі, наповненому символами, ініціаціями, ресурсами. Це захоплюючий шлях жіночих знахідок і розумінь із залученням своїх внутрішніх ресурсів, ресурсів свого роду"

Про те, що включили в меню заходу, аби сила таки знайшлася, не говорять.

Або ж ще один: "100 уроків жіночого щастя". Безцінна, мабуть, наука та ще й "за добровільний внесок".

Серед тем уроків – "реалізувати мрію", "розкриваємо жіночність", "вміння просити і отримувати". Отже, знову ж таки " кидаєте погляди на чоловіка з виразом очей відданого цуценяти".

Відгуки про програму наводяться, звичайно, позитивні.

"Кожен раз, коли отримую від вас листа, це хвилина релаксу і нагадування про те, що я жінка і повинна нею залишатися, а не перетворюватися на робочу машину без статі", - пише вдячна учениця.

Посил очевидний: не працюй - клянчи. 

Тренер Андрій Косигін всього за 200 грн обіцяє навчити, як заволодіти підсвідомістю чоловіка. Серед тем тренінгу знаходимо "Проси і отримуй подарунки". Як же без цього.

Тренінгові центри існують на ринку вже багато років, і їхні послуги користуються попитом. Вочевидь, учасницям приємно вірити у казку про американську мрію - престижний дім і авто, та ще й отримані чужими руками. Про те, що вчать речам, які суперечать здоровому глузду і уявленням про здорове суспільство, не говорять. 

Мовчать і щодо того, що людину з собачими очима, яка постійно клянчить, а навзаєм пропонує себе, поважати важко. 

Звісно ж, у тренінгах - лише невеличка частина проблеми.  Але і вони, в тому числі, формують інформаційний простір, в якому у наш час жінка впевнено говорить дитині "Головне для жінки - вийти заміж".

А якщо ще й МОН почне курс про "жіноче призначення", ситуація взагалі видається катастрофічною. 

І тут початок боротьби з сексизмом видається простим: для початку припини "підгодовувати" його з власної кишені та ще й власними мізками.   

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme