Відкриття приватних станцій переливання крові в Черкасах і Сумах зупинило зараження пацієнтів, – медексперти

Для нормального функціонування Служби крові України необхідно вибудувати ефективне державно-приватне партнерство, оскільки державні і комунальні станції переливання крові, на відміну від приватного фармацевтичного бізнесу, працюють недостатньо ефективно і несуть високий ризик інфікування пацієнтів

До такого висновку прийшли провідні українські медичні експерти під час пресконференції в інформаційному агентстві УНІАН в середу, 29 січня, передає Depo.ua.

Так, голова правління Всеукраїнського товариства гемофілії Олександр Шміло заявив, що в Україні 98% хворих на гемофілію були заражені гепатитом С під час переливання крові та препаратів плазми в державних і комунальних закладах охорони здоров'я. За його словами, держава намагається замовчувати це, щоб не спровокувати скандал.
При цьому, відповідаючи на питання журналістів, Олександр Шміло зазначив, що на приватних станціях переливання крові, які недавно були відкриті в Сумах і Черкасах, пацієнтів більше не інфікують, завдяки застосуванню якісного сучасного обладнання.

"Ви абсолютно правильно помітили: дві станції (приватні. – Ред.). Але в кожній області є 2-4 станції переливання: основна – обласна, плюс регіональні або міські, відомчі і т.д. На величезну кількість станцій, де заготовлюється кров, всього лише дві, які дійсно зупинили інфікування препаратами", – розповів Олександр Шміло.
За словами експерта, на приватних станціях дійсно стоїть обладнання, яке відповідає найвищим стандартам і нормам якості, і повністю відповідає вимогам стандартів GMP (good manufacturing practice).

"Тут треба зняти капелюха перед бізнесом, що якісь кроки зроблені для усунення такої небезпеки, як інфікування. Я цікавився про ці (приватні) станції у гематологів з цих областей. Вони сказали, що дійсно, з запуском обладнання на цих станціях зникло інфікування, воно не виявляється. Це добре. Що стосується входження приватних компаній в заготівлю та переробку крові – це повинно бути. Але контролювати це повинна держава", – підкреслив Олександр Шміло.

У свою чергу, президент міжнародної громадської організації "Асоціація безкорисливого донорства крові" ПоКроВа "Лариса Вахненко зазначила, що держава неефективно використовувала кошти, виділені на розвиток Служби крові міжнародними партнерами, зокрема Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

"У них (приватних фармкомпаній. - Ред.) Обладнання хороше, вони заготовляють хороші препарати. У державний сектор були інвестиції – $22 млн – вони пішли на вітер. Служба крові як була хаотичною, так і залишилася. Старе законодавство не працює, і належного контролю немає", – заявила Лариса Вахненко.

Таким чином, найкращим варіантом для зниження ризиків інфікування пацієнтів в Україні сьогодні є державно-приватне партнерство, переконаний голова правління БО "Українці проти туберкульозу" Віталій Руденко.
"Ми – за підтримку українського виробника. Є таке поняття, як державно-приватне партнерство. Безумовно, має бути співпраця і державних, і приватних підприємств. Тому що це, якщо говорити про лікування, в першу чергу, якість і доступність", – резюмував експерт.

Нагадаємо, у вересні 2019-го в Київській області відкрився інноваційний завод-фракціонатор з виробництва препаратів з плазми крові "Біофарма". В підприємство було інвестовано понад $75 млн, в тому числі іноземними інвесторами. Комплекс спроектувала німецька компанія Linde Engineering за правилами європейської виробничої практики GMP.

Також варто відзначити, що в 2005 році "Біофарма" стала першою компанією на території СНД, яка почала використовувати технологію "золотого стандарту" – вірусінактивація солтвент-детергентним методом. Він дозволяє очистити препарати крові від вірусів, які можуть перебувати в донорській крові.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"