UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ЗМІ дізналися, де очевидці знімали відео збиття літака МАУ

Відео, на якому, імовірно, відображений ракетний удар по Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України" в Ірані, є справжнім

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Bellingcat.

Журналісти відзначають, що їм вдалося встановити місце зйомок відео - передмістя Тегерана, житловий район населеного пункту Парандат, розташований на захід від аеропорту Імама Хомейні, звідки український лайнер вилетів до Києва. До такого висновку видання дійшло, зіставивши отримані від очевидців кадри з супутниковими знімками – положення об'єктів на них збігалося.

Крім того, розслідувачі виміряли час, за який звук вибуху дійшов до точки зйомки – близько 10,7 секунди. Відстань по прямій від місця вибуху до точки зйомки склала, за їхніми розрахунками, близько 3,6 кілометра. Знаючи висоту польоту лайнера, за допомогою теореми Піфагора вдалося з'ясувати, що відстань від камери до місця вибуху по землі становило близько 3,3 кілометра. Горизонтальна проекція місця вибуху при цьому відповідає траєкторії польоту, взятої з сайту FlightRadar24.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський не виключає версію про збиття літака Boeing-737 ракетою, однак зазначає, що вона є непідтвердженою.

ЗМІ пишуть, що Іран збив український авіалайнер МАУ двома російськими ракетами "земля – повітря".

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явилися фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. 

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей. Жертвами авіатрощі стали люди з різних країн: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 –Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

МАУ оприлюднила список пасажирів літака, що розбився в Ірані, а також – членів екіпажу, які були українцями.

9 січня в Україні оголосили днем жалоби за жертвами авіакатастрофи в Ірані.

9 січня Іран оприлюднив попередній звіт про авіатрощу літака МАУ, де зазначається, що пілоти хотіли повернутися в аеропорт вильоту. Згідно зі звітом, літак МАУ загорівся в повітрі, до зіткнення із землею.

9 січня про те, що літак МАУ, імовірно, не впав через технічну несправність, а був збитий, заговорили президент СШАпрем'єр-міністр Канади та голова британського уряду.

Іран заперечує, що авіалайнер МАУ був збитий ракетою і назвав подібні заяви "психологічною війною".

Іран офіційно запросив три країни розслідувати катастрофу літака МАУ – США, Україну та Канаду.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme