Вибух, 24 супутники і "космічне поховання": Як SpaceX запускала найпотужнішу ракету

SpaceX запустив надважку ракету Falcon Heavy з мису Канаверал. Засновник компанії Ілон Маск назвав запуск найскладнішим в її історії
 

Надважку ракету Falcon Heavy запускають вже втретє. Це двуступеневий апарат з бічними блоками багаторазового використання визнаний найпотужнішою оперативною ракетою у світі. 

Задача Falcon Heavy - доставити на орбіту 24 супутники від Міноборони, навчальних та дослідницьких закладів. 

Один з супутників - LightSail-2 - розгорне на орбіті сонячний парус. У космосі він "експериментуватиме" з енергією сонячного вітру, "досліджуючи" можливість персуватися без палива. 

Ще один випробовуватиме альтернативну технологію, яка може наполовину покращити показники ракетних двигунів. Власне, експеримент полягає в використанні нового пального - нітрату гідроксімалміна. На цю речовину покладають великі надії під час польоту на Місяць у 2024-му.   

Також цінний вантаж - атомний годинник, що допомагатиме космічним апаратам тримати у фокусі далекі об'єкти сонячної системи. Розробку називають міні-революцією у сфері космічної навігації. Прилад демонструє результати з точністю до десятих трильйонної секунди. Зокрема, годинник допоможе під час польоту NASA на Марс. 

Ракета віднесла у космос прах 152 людей, пише Newsweek.  Їхні родичі скористалися послугою компанії "Меморіальні космічні польоти Celestis", яка пропонує незвичну посмертну подорож. Зокрема, компанія приймала від 1 до 7 грамів попелу кремованих людей, розмішала його у капсулу, яку згодом розташувала на борту одного з супутників. 

Втім,  не обійшлося без казусів. Центральний прискорювач промайнув платформу в Атлантичному океані і вибухнув, впавши у воду недалеко від майданчика. Втім, у SpaceX цей момент вважають непринциповим і в цілому в захваті від запуску ракети. 

Нагадаємо, вперше Falcon Heavy відірвалася від землі в лютому 2018 року. Другий запуск відбувся у квітні 2019. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна