"Вибори, вибори, кандидати ...": ТОП-5 фільмів про політичні вибори

31 березня 2019 року в Україні відбудуться вибори президента країни

"Вибори, вибори, кандидати ...": ТОП-5 ф…

Depo.ua вирішив присвятити добірку фільмів важливій політичній та історичній події, яка очікує на Україну через два тижні.

"Кандидат" (1972)

У фільмі, який часом виглядає як документальний, молодий юрист-ідеаліст Білл Маккей у виконанні Роберта Редфорда бере участь у виборах в сенат від демократичної партії по штату Каліфорнія. Робить він це не те щоб за своїм бажанням: взяти участь запропонували політтехнологи, щоб відтінити іншого, свідомо успішного кандидата, а Маккей погодився в обмін на можливість говорити, що він вважає за потрібне. Поступово змінюється і кампанія на підтримку Маккея, і сам Маккей: він набуває популярності у народу, перетворюється на серйозного претендента на місце в сенаті, вивчає виворіт політичного життя і перетворюється на справжнього політика, готового заради перемоги говорити те, що люди хочуть почути.

"Людина року" (2006)

Робін Вільямс грає коміка, який вирішив з висміювання політиків перейти в, власне, політику: він балотується в президенти і несподівано для всіх виграє. Ось тільки самі вибори пройшли з "каруселлю" і "вкидами", влаштованими повстанням машин, а точніше однієї машини - нова комп'ютерна програма, через яку повинні були голосувати виборці, дала збій і порахувала всі неправильно. Виявила це програміст вирішує добитися справедливості, але компанія, яка розробила програму, цього не хоче, адже для збереження її репутації краще приховати помилку.

"Харві Мілк" (2008)

Гас ван Сент, який здобув популярність як режисер незалежного і квір-кіно, не втрачає свій почерк, за що б не брався. У 2008 році він випустив біографічну драму про Харві Мілка - першого політиці США, що оголосив про свою гомосексуальність. Борець за права геїв, Мілк претендував на пост члена міської спостережної ради Сан-Франциско і переміг, що було досить революційно для 1970-х. Активісту допомогли не тільки його погляди, а й харизма і чарівність, успішно передані на екрані Шоном Пенном, який отримав за цю роль "Оскар".

"Ні" (2012)

Історична драма з Гаель Гарсіа Берналем не зовсім про вибори, вона - про референдум 1988 року, який провів чилійський диктатор Аугусто Піночет з думкою, що народ підтримає його правління країною і цим легітимізує його владу в очах світової громадськості. Нехай це не вибори, але фільм багато уваги приділяє мистецтву політичної кампанії. Герой Берналя, рекламщик Рене, бере на себе створення роликів, промотуючих майбутнє без Піночета, і пропонує для цього досить незвичайні на той час стратегії. У фільмі використані справжні ролики тієї кампанії і архівні хроніки, а сама картина знята в стилістиці відео 1980-х, щоб все це разом виглядало однорідно.

"Ніксон" (1995)

"Ніксон" Олівера Стоуна - частина його серії фільмів про американських президентів. За три години картини глядач встигає познайомитися з усіма головними подіями президенства Річарда Ніксона, включно з його виборчою кампанією і знаменитий Вотергейтський скандал. Великий бюджет гарантував фільму розмах. Стоун показав скандального президента як складну особистість, яку неможливо оцінити як суто позитивну або негативну. За детальне зображення Ніксона відповідає, звичайно, і виконавець головної ролі - сер Ентоні Хопкінс. До речі, фільм заснований на масштабному дослідженні історичних документів та інших джерел, які зафіксували період правління Ніксона.

 

Нагадаємо, раніше Depo.ua пропонував подивитися добірку присвячену феміністкам.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme