ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ветерани АТО лікуватимуть зруйновану психіку у спецвідділенні

Ветерани війни та члени їх сімей зможуть отримати лікування посттравматичного стресового розладу у відповідному відділенні "Українського госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів" "Лісова поляна"

Depo.Життя
25 квітня 2018 14:56
ФОТО: depo.ua

Про це з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я України повідомляє Depo.ua.

У МОЗ зазначили, що госпіталь буде і надалі лікувати воїнів-інтернаціоналістів, але робити це якісно, ​​на принципах доказової медицини, додавши послуги в сфері психічного здоров'я.

Лікування тут буде доступним для всіх категорій ветеранів – і афганців, і ветеранів АТО, членів їх сімей та людей, які постраждали в результаті військових дій.

У госпіталі планують поліпшити якість психологічної медичної допомоги.

Зараз приблизно 40% всіх пацієнтів госпіталю лікують порушення психіки, поведінки і захворювання нервової системи, але там немає жодного психолога або психотерапевта. Саме для цього створюють додаткове відділення.

До роботи в ньому будуть залучати високопрофесійних фахівців, навколо яких в майбутньому буде формуватися навчально-практичний центр для фахівців з регіонів.

Тут обіцяють впровадити сучасні світові практики організації супроводу пацієнтів від лікування в реабілітації і підтримки після повернення в суспільство.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) виникає внаслідок психотравмуючих подій.

Світова статистика свідчить, що від 11% до 30% ветеранів з різних країн світу стикаються з цим розладом. Достовірна статистика для України відсутня.

Нагадаємо, більше тисячі українських військовослужбовців, які брали участь в АТО, покінчили з життям.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя