Верховний суд РФ розгляне питання про передачу Сенцова і Кольченка Україні

Верховний суд Росії розгляне подання Мінюстиції ФСВП про передачу в Україну засуджених по так званій справі "кримських терористів" режисера Олега Сенцова, активістів Олександра Кольченка і Геннадія Афанасьєва, а також Юрія Солошенка
Depo.Життя
9 квітня 2016 11:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на газету Комерсант.

За даними російського видання, в обмін на українців Росія хоче отримати своїх громадян, засуджених в Україні.

Втім, як зазначає газета, обміну ще може перешкодити до кінця не вирішене питання з громадянством засуджених. Олег Сенцов і ще три українці проходили по кримінальній справі як росіяни, а Конституція РФ забороняє видачу громадян своєї країни.

У Мін'юсті РФ заявили, що документи з проханням про передачу з гуманітарних міркувань Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка від українського міністерства юстиції були отримані ще 10 березня.

Адвокат Олександра Кольченко Світлана Сидоркіна пояснила, що питання про можливість відправки засуджених Сенцова Кольченко і Афанасьєва в Україну був піднятий саме стороною захисту ще в січні цього року.

За її словами, вона не в курсі, хто і коли звертався з приводу Юрія Солошенка, і, швидше за все, це просто співпало у часі з їх обігом.

Сидоркіна передбачає, що розгляд питання Верховним судом РФ може відбутися через один-два місяці або навіть більший термін через бюрократичні зволікань.

Вона особливо відзначила, що для позитивного рішення необхідно дотримання декількох обов'язкових умов: українське громадянство засуджених, наявність у КК України статей, що передбачають відповідальність за злочини, за які їх засудили, і відбуття не менше шести місяців позбавлення волі з моменту набуття чинності вироку.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України почало переговори про звільнення з російського полону чотирьох українських політв'язнів: Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя