Великдень на карантині: 85% українців планують сидіти вдома на свята

80% українців підтримують можливе посилення карантинних заходів на час Великодніх свят, 75%  – на час травневих свят
 

Великдень на карантині: 85% українців пл…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

Про це свідчать результати опитувань, проведених Соціологічною групою "Рейтинг", передає Depo.ua.

Як зазначається, стосовно обмежень під час Великодня більше тих, хто  проти цієї ініціативи, серед віруючих УПЦ (МП) та атеїстів.

Також 85% опитаних зазначили, що не планують йти на Великдень до церкви (ще у березні на початку карантину таких було лише 21%). Мають намір піти на Богослужіння – 4%, просто посвятити Пасхальний кошик – 7% (у березні – 39% та 35% відповідно). Найбільше тих, хто хоче взяти безпосередню особисту участь у Великодніх літургіях та посвятах пасок, серед мешканців Заходу, селян, віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.

64% планують дивитися онлайн-трансляції Богослужінь на Великдень, 31% – не планують. Відносно більше тих, хто має намір переглядати служби, серед мешканців Заходу, селян, найстарших опитаних, жінок, віруючих УГКЦ.

Дві третини опитаних відповідальність на запровадження додаткових карантинних заходів на час Великодніх свят покладають на органи влади (38% – на місцеву владу, 34% – на центральну). Лише 11% вважають, що посиленнями обмежень повинні займатися представники церков. 

55% опитаних не мають наміру піти на кладовища на поминальні дні. Водночас, 8% – хочуть піти в день, коли церква даватиме там службу, а 32% зазначили, що підуть на кладовища не на свята, а в інші дні, коли там не буде людей. Найбільше останніх серед найстарших опитаних, мешканців Заходу та Півдня, селян, чоловіків, віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.

У опитуваннях брали участь громадяни України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність:  2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%. Терміни проведення: 10-12 квітня 2020 року.

Нагадаємо, за результатами опитувань, проведених Соціологічною групою "Рейтинг" 51% українців вважають, що економічне становище їхньої сім’ї погіршилося за останні пів року

Як відомо, з 6 квітня в Україні діє жорсткий карантин. Дізнатися, які обмеження він передбачає, можна за посиланням.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА) 

Соціологи розповіли про ставлення українців до карантину (ІНФОГРАФІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme