Вегетаріанці проти хижаків: Яка дієта допоможе краще схуднути

Чи може модне вегетаріанство стати не способом життя та філософією, а способом скинути зайві кілограми 

Журналіст відділу «Життя»
Вегетаріанці проти хижаків: Яка дієта до…
Фото: Pixabay

Вегетаріанство – не дієта для схуднення, а, швидше, спосіб життя. І без твердого внутрішнього переконання ти ризикуєш не тільки не втратити вагу, а навіть навпаки, погладшати і отримати бонусом стрес, передає Depo.ua.

Дослідження свідчать, що дев'ять з десяти новоспечених вегетаріанок через деякий час знову повертаються до м'ясної їжі. А п'ять з тих же дести за період вегетаріанства набирають 3-5 кг. Феномен цей пояснюється просто: відсутність м'яса дами заїдають подвійною дозою шоколаду, всілякими десертами та солодощами.

Напрями вегетаріанства

Вегетаріанство (від латинського слова vegetation - рослина) налічує не одну тисячу років. Ця система харчування передбачає повну або часткову відмову від їжі тваринного походження. Залежно від цього існують різні напрямки вегетаріанства.

Найбільш лояльним є младо-вегетаріанство, при якому виключаються тільки червоні сорти м'яса, іноді молоко. Зате можна вдосталь ласувати рибними продуктами і м'ясом птиці.

Піско-вегетаріанці обходяться без дичини, проте рибу та інші дари моря наминають з великим задоволенням.

Оволакто-вегетаріанці - спокійно обходяться без їжі, яка до приготування могла самостійно пересуватися. Їхнє щоденне меню - це яйця, молочні продукти і, звісно, все різноманіття рослинної їжі.

Лакто-вегетаріанці - набагато більші аскети, ніж попередній тип, оскільки вони геть відмовилися від вживання яєць. В іншому раціон той самий (молочні продукти, крупи, овочі, горіхи, бобові, фрукти, ягоди).

Вегани - належать до суворих вегетаріанців, оскільки ігнорують будь-яку їжу тваринного походження.

Фрукторіанці ще більші привереди. Їхній організм влаштований настільки філігранно, що може переварити тільки фрукти та ягоди.

Окремо стоять сироїди. І назва говорить сама за себе - їм не до душі смак вареної, смаженої та пареної їжі.

Суворого вегетаріанства дотримуються буддійські ченці, індійські йоги, аскети і відлюдники Тибету. Найчастіше це люди з особливою життєвою філософією, а відмова від м'яса лише одна з її сторін. Так, наприклад, йоги (крім вегетаріанства) практикують щоденний комплекс фізичних вправ, обов'язкові спеціальні гігієнічні процедури і медитації.

Як правило, істинні вегетаріанці ніколи не нав'язують своїх переконань щодо харчування, бо вважають, що раціон, який вибирає собі людина, відповідає рівню її морального і духовного розвитку.

Факти на користь "травоїдних"

1. Доведено, що жінки після 40 років, які не вживають червоного м'яса, у кілька разів рідше страждають на онкологічні захворювання товстої кишки і молочних залоз.

2. За 2-3 тижні до наміченого терміну пологів лікарі радять відмовитися від м'ясної їжі. Своєрідний передпологовий піст сприяє кращому розтягуванню тканин під час пологів, що вбереже жінку від небажаних розривів.

3. Деякі корінні народності Індії взагалі не їдять м'яса і риби, а харчуються виключно ягодами, фруктами, рисом та овочами. При цьому вони не знають таких хвороб, як остеохондроз, атеросклероз, подагра, сечокам'яна хвороба.

4. Народи багатьох східних країн, які століттями живуть майже на повній вегетаріанській дієті, не мають ознак недостатності вітаміну В12 (основне джерело - червоне м'ясо, печінка та інші субпродукти). Виявляється, їхні традиційні соуси до рису, які готуються методом зброджування багатьох рослинних інгредієнтів, включаючи морські водорості, є свого роду концентратами вітаміну В12.

5. Доказом на користь вегетаріанства може служити зміна умов травлення, оскільки кишкова мікрофлора, від якої залежить не тільки розщеплення складових їжі, але й синтез амінокислот та вітамінів, багато в чому відрізняється у м'ясоїда, лакто-вегетаріанця і вегана. При великій кількості в їжі м'яса, білого хліба та цукру змінюється середовище проживання кишкової мікрофлори і склад бактерій. Зникають види, які в умовах вегетаріанства заповнювали дефіцит деяких речовин (амінокислот і вітамінів).

Те, що лікар прописав

Якщо ти все-таки твердо вирішила поповнити лави вегетаріанців, для початку запишись на прийом до свого лікаря, пройди хоча б мінімальне обстеження і порадься з досвідченим дієтологом.

При деяких захворюваннях сувора вегетаріанська дієта протипоказана. До подібних захворювань належать анемія, астенія, коліт, ентерит, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, панкреатит. Крім того, вегетаріанство не вітається в дитячому та підлітковому віці, оскільки молодому організму, який росте, потрібна підвищена кількість білка, заліза та вітамінів групи В. З тих самих причин від вегетаріанства слід відмовитися майбутнім мамам та жінкам, які годують груддю.

"М'ясні" правила для "хижачок"

Якщо твій розум і організм не готовий сказати рішуче "ні" рибно-м'ясним делікатесам, не зневіряйся, схуднути можна і не відмовляючи собі в цих продуктах. Варто трохи скорегувати раціон, і зайві кілограми танутимуть, як весняний сніг.

1. Ніколи не комбінуй м'ясну страву з крохмалистою - картоплею, кашею, макаронами. У немилість також потрапили пельмені, бутерброди з шинкою та пироги з м'ясною начинкою. Таке сусідство (білок і крохмаль) важко перетравлюється і відкладається "про всяк випадок" у вигляді осоружних жирових складок.

Вдалою є комбінація з м'ясного або рибного делікатесу з великою порцією зеленого салату. Овочеві ензими сприяють гарному травленню, а природний вітамін С допоможе максимально засвоїти залізо з м'яса.

2. Немає потреби їсти м'ясо щодня, і особливо червоних сортів. Якщо тобі понад 25 років, цілком достатньо на тиждень 3 м'ясних і 3-4 рибних днів. Після 40 років можна обмежити кількість м'ясних смаколиків до 1-2 разів на тиждень. Доведено, що з віком потреба в білковій їжі істотно знижується. А "зайвий" білок сприяє закисленню організму, розвитку деяких захворювань (сечокам'яна хвороба, подагра та ін.).

3. Купуючи м'ясо, віддавай перевагу нежирним сортам (яловичина, телятина). А курку відтепер доведеться їсти без апетитної скоринки, бо саме вона таїть у собі найбільшу небезпеку для фігури. Для тих, хто худне, корисні будуть яловичина, телятина, куряче філе, м'ясо кролика та індички. А жир і калорійне вершкове масло заміни рослинним або знежиреними його сортами.

4. Забудь про ковбасу, балик і сервелат. Ці шедеври харчопрому перенасичені сіллю, жирами, консервантами та іншими добавками, а значить, з ними про схуднення не може і йтися. Подібні м'ясні делікатеси годяться лише для великих свят, а для повсякденної трапези більше підійде порція тушкованої або вареної яловичини.

5. Бульйон, у якому варилося м'ясо, виливай без найменшого жалю. Всупереч поширеній думці, ця навариста рідина аж ніяк не корисна, оскільки в бульйоні під час варіння м'яса залишається багато шкідливих речовин - хімічні сполуки, гормони й антибіотики (якими, на жаль, "захоплюється" сучасне тваринництво). Крім того, туди ж потрапляє зайвий жир і екстрактивні речовини.

6. Дотримуйся православних постів і влаштовуй розвантажувальні вегетаріанські дні. Подібними заходами ти допоможеш своєму організму позбутися шлаків, а значить, зберегти здоров'я та красу.

Раніше Depo.ua розповів, що Саті Казанова рятується від спеки відмовою від м'яса.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme