ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вдарить по курсу і не допоможе екології: до чого призведе стрибок еко-податку в Україні

Підвищення екологічного податку в Україні одразу у 25 разів призведе до подорожчання долара

Depo.Життя
20 листопада 2018 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це розповів екологічний експерт, глава CERN Влад Антипов, повідомляє Depo.ua з посиланням на Обозреватель.

При цьому позитивного впливу на екологію після прийняття законопроекту чекати не варто.

"До екології цей законопроект жодного відношення не має. Це робиться виключно на поповнення скарбниці. Гроші, які збираються із екологічного податку, це приблизно 5 млрд грн, просто витрачаються. Що реалізовано? Куди поділося? Це просто латання дірок і закриття не зовсім ефективного державного управління фінансами", — пояснює експерт.

При цьому Антипов впевнений, що такий різкий стрибок ставки податку вдарить по промисловості. Конкурентоспроможність українських підприємств на світових ринках зменшиться, скоротяться обсяги виробництва. "Це призведе до того, що буде менше експорту. А чим менше експорту, тим гірша ситуація із курсом гривні. На екологію це ніяк не вплине, а на курс гривні — може", — розповідає експерт.

Нагадаємо, президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що підвищення екологічного податку у 25 разів призведе до скорочення темпів роботи підприємств та вдарить по економіці України.

Керівник організації "Еко патруль" у Дніпропетровській області Тетяна Лампика також впевнена: у випадку прийняття законопроекту постраждають ОСББ із котельнями, яким доведеться платити приблизно 500 тис. грн податку в рік. Крім того, малий бізнес може піти у тінь.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя