Вчені знайшли рештки предка первісного "хоббіта"

В Індонезії вчені знайшли рештки одного дорослого і двох дітей віком в 700 тисяч років, які, як вони вважають, належали предкові Людини флореської, прозваної археологами "Хоббітом" за маленький зріст
Depo.Життя
9 червня 2016 06:10
ФОТО: depo.ua

За однією з теорій, предок "хоббіта" мав "нормальний" зріст, близький до сьогоднішнього середньому росту людини. Однак незабаром після того, як вони заселили індонезійський острів Флорес близько мільйона років тому, первісні люди почали "дрібнішати", передає depo.ua з посиланням на ВВС

Вчені вважають, що люди виду Homo Erectus, які заселили острів, почали швидко втрачати в розмірах через обмежену кількість ресурсів на острові. Судячи зі знайдених останків, процес зменшення йшов набагато швидше, ніж дослідники вважали раніше.

Так, розмір знайдених останків щелепи і зуби набагато менші, ніж у людини, хоча вони явно належали дорослим особинам. Це змусило вчених припустити, що до розміру "хоббіта" його предок наблизився всього за 300 тис років.

У 2003 році на індонезійському острові Флорес були знайдені кістки крихітної загадкової істоти з триби гомініні (людина на ранній стадії розвитку).

Йому дали наукова назва Homo floresiensis або "Людина флореська".

Питання про те, чи є ця істота якимсь окремим біологічним видом, залишається серйозним предметом спору серед палеонтологів.

Швидше за все, "хоббіти" населяли острів Флорес протягом 100 тисяч років і назавжди зникли приблизно 15-18 тисяч років тому.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя