Вчені знайшли нервові клітини, які блокують переїдання

Досліджуючи у лабораторних мишей мозкові процеси, відповідальні за навчання і пам'ять, вчені з Університету Джона Хопкінса виявили новий, на їхню думку, тип нервових клітин, що регулюють міру в їжі
Depo.Життя
18 березня 2016 21:19
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Українські новини.

Ці нервові клітини посилають сигнал миші, змушуючи її відмовлятися від надмірного прийому їжі.

Зі слів директора університетського відділу неврології, професора Річарда Хуганір, клітини посилають мишам сигнал, що означає, що пора припинити прийом їжі.

Досліджуючи мозкові синапси, відповідальні за процеси навчання і пам'яті, вчені сконцентрувалися на ферменті OGT - біологічному каталізаторі, що регулює в тому числі рівень цукру в організмі.

При додаванні молекули N-ацетилглюкозамін, фермент OGT змінює поведінку білка.

Вчені видалили ген, відповідальний за виробництво ферменту у дорослих лабораторних мишей, після чого вага гризунів несподівано подвоїлася всього за три тижні. При цьому йшло нарощування жиру, а не м'язової маси.

За даними вчених, миші з блокованим OGT їли по 18 раз в день. "Відсутність OGT заважала їм відчути момент насичення", - дійшли висновку дослідники. Після вимірювання фонової електричної активності в мозку у піддослідних співробітники університету з'ясували, що ці миші отримували в три рази менше сигналів від синапсів, які наказують припинити їсти, ніж їхні звичайні побратими.

На думку вчених, результати їх дослідження, опубліковані в березневому номері журналу Science, допоможуть створити більш ефективні засоби в боротьбі з ожирінням у людини.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя