UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені: Земля була схожа на розплавлений еритроцит

Вчені встановили, що в минулому планета Земля являла собою "синестію" – великий тор гарячого, напыврозплавненого каменю, утвореного зіткненням великих "зародків" планет

Стаття вчених опублікована в Journal of Geophysical Research: Planets, пише Depo.ua з посиланням на Nakes Science.

Справді, на одному з етапів появи кам'янистих плане,т їх зростання відбувається за рахунок зіткнень між об'єктами поменше. Удари їх такы важкі, що тіла частково плавиться, частково випаровується, і лише з часом остигають у майже сферичні великі тверді планети.

Вчені Стюарт і Лок провели моделювання таких зіткнень великих об'єктів, зауваживши, що якщо вони обертаються (а таке в космосі практично неминуче), то кутові моменти обох тіл складаються, а якщо обертання було направлено в одну сторону – посилюються.

Сара Стюарт додає, що більшість планет земного типу на одному з етапів формування мають проходити через етап "синестії", і наша Земля тут не виняток. Швидше за все, і вона кілька сотень років виглядала як розпечений "лавовий" еритроцит, перш ніж матеріал зовнішнього диска не охолов і не сповільнився достатньо, щоб почати складати планету звичайної, майже сферичної форми. Можливо, саме тоді почалося формування Місяця.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme