Вчені з'ясували, що залежність від гаджетів здатна зруйнувати стосунки

Дослідники з університету Арізони з'ясували, що цифрова залежність може провокувати проблеми у стосунках
Depo.Життя
23 травня 2016 18:28
ФОТО: depo.ua

Учені проаналізували дані про регулярність використання смартфонів і порівняли їх з якістю стосунків закоханих людей, передає depo.ua з посиланням на Men's Health.

Результати дослідження показали, що люди, які рідко розлучаються з гаджетами, переживають більше проблем в особистому житті.

Автор дослідження Меттью Лап'єр зазначає, що перевірка повідомлень і оновлень на телефоні допомагає проганяти нудьгу і створює відчуття компанії. Проте така залежність негативно позначається на стосунках з партнером. Людина, коханий якої постійно відволікається і тягнеться за гаджетом, відчуває себе в ізоляції і змушена боротися за увагу до себе.

Зрозуміти, що людина дійсно залежна від гаджетів, можна за такими ознаками: вона продовжує гортати стрічку соцмереж тоді, коли вже її бачила; вона дивиться на екран смартфона за кермом, під час вечері з родиною і навіть під час сексу; коли телефон лежить у сумці або несподівано розряджається, людина відчуває дратівливість і паніку.

Щоб позбутися такої залежності і не піддавати ризику романтичні стосунки, експерти рекомендують виділяти серед дня час, який потрібно провести без смартфону.

Вимикайте гаджет під час вечері, залишайте у спортивній сумці під час тренувань і ховайте в бардачку машини, перебуваючи в дорозі.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя