Вчені з Донецька створили диво-шолом проти стресу

Українські вчені працюють над шоломом, у якому можна побороти стрес
Depo.Життя
15 січня 2016 09:47
ФОТО: depo.ua

Розробка належить дослідникам Інституту проблем штучного інтелекту, персонал якого з окупованого Донецька переїхав до столиці  і вже там взявся за дослідження, повідомляє depo.ua з посиланням на ТСН.

Як зазначається, цей шолом - одна з останніх розробок учених Інституту проблем штучного інтелекту. За нього вони взялися торік одразу після переїзду з Донецька в столицю. У ньому приховані 16 рухомих компонентів. Вібруючи, вони стимулюють біоактивні зони.

 Шолом - це своєрідний масажер. Під його впливом людина розслабляється і позбувається стресу. Різниця в тому, що вчені запрограмували сотні комбінацій, як ці прилади можуть працювати. Вплив шолома на організм досліджують в Інституті медицини праці, поки що тільки на собі. Згодом, коли конструкція шолома буде узгоджена остаточно, випробують і на добровольцях із зони АТО.

Цією ідеєю вже зацікавились у Міноборони. 

Повідомляється, що до конвеєра шолом може дійти, щонайменше, за рік. Наразі вчені планують і надалі його вдосконалювати: збільшити кількість міні-масажерів майже втричі, додати аудіо та відео візуалізацію, а також створити програму, яка би зчитувала вплив апарата на самопочуття людини.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя