Вчені виявили "доісторичну" галактику

Вчені з Канарського інституту астрофізики виявили реліктову галактику NGC 1277 у скупченні Персея, яка практично не змінилася з часів раннього Всесвіту

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DT.

Згідно з інформацією Naked science, дослідники помітили відносну червоність глобулярних кластерів в галактиці.

Червоні кластери формуються під час народження галактики, знаходяться близько до її центру і містять високі концентрації гелію.

Сині кластери – це шматочки малих галактик, з часом поглинених більш великими.

Вкрай мала кількість синіх кластерів у NGC 1277 припускає, що галактика практично не змінилася з моменту свого формування.

Так, наприклад, у Чумацькому Шляху є як червоні, так і сині скупчення зірок, що обумовлено постійним поглинанням інших галактик на шляху.

За словами дослідників, NGC 1277 надає можливість для вивчення молодих галактик, незважаючи на те, що її вік перевищує 10 мільярдів років.

Більш того, вона знаходиться відносно близько до Землі – на відстані 240 мільйонів світлових років. Розміри NGC 1277 складають близько 25% розмірів Чумацького Шляху, а зірок в ній – вдвічі більше.

Нагадаємо, вчені за допомогою телескопа Hubble зробили знімок карликової галактики IC 4870, в центрі якої можна помітити нитки блакитного газу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme