Вчені виявили дивно гарячу екзопланету

Планета KELT-9b, яка знаходиться на відстані близько 670 світлових років, настільки розпечена, що в її атмосфері розщеплюються молекули водню

Температура на її денній стороні може досягати 4600 K, що робить її гарячішою, ніж зірки спектрального класу M, і навіть деякі зірки спектрального класу K, передає Depo.ua з посиланням на "НВ".

Дослідники виявили, що одна і та ж сторона планети завжди звернена до своєї зірки. Це призвело до того, що молекули водню розщеплюються на шматки, а потім перетікають на нічну сторону і знову перетворюються.

"Така планета настільки екстремальна за температурою, що процеси там відрізняються від безлічі інших екзопланет", — сказала Меган Менсфілд, аспірант Університету Чикаго і провідний автор дослідження.

Атмосфера KELT-9b перетікає з однієї частини планети в іншу. Швидкість вітру на ній могла б досягати 60 кілометрів на секунду, але через розпад молекул водню цього не відбувається.

Команда спостерігала за KELT-9b на космічному телескопі NASA Spitzer, який призначений для виявлення інфрачервоного випромінювання. Обсерваторія, яка була запущена в 2003 році, містить високочутливі інструменти, що дозволяють астрономам вивчати області Всесвіту, які оптичні телескопи не можуть бачити. До них відносяться центри галактик і планетних систем, які знаходяться в процесі формування.

Це не перший випадок, коли вчені виявили екстремальні процеси на KELT-9b. У минулому році було опубліковано дослідження, в якому вказувалося, що атмосфера KELT-9b була настільки гарячою, що вона випаровувала важкі метали, такі як залізо і титан.

Те дослідження вперше дозволило виявити залізо в атмосфері екзопланети. Незважаючи на те, що метал широко поширений у всьому всесвіті, він має високу температуру плавлення і, отже, зазвичай зустрічається не у вигляді газу.

Нагадаємо, вчені з’ясували таємницю загадкового об'єкта, що пролетів над Японією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme