Вчені: Висадка хвойних лісів шкодить клімату

Французькі вчені з'ясували, що посадка нових лісів далеко не завжди приносить користь природі
Depo.Життя
9 лютого 2016 05:51
ФОТО: depo.ua

Дерева, що виросли в Європі після 1750 року, фактично посилили глобальне потепління, таке дослідження представлено в журналі Science, передає depo.ua з посиланням на Lenta.ru

У 1750-1850 роках площа лісів в Європі різко скоротилася приблизно на 190 тисяч км2. Проте промислова революція сповільнила даний процес. Завдяки перетворенню вугілля, нафти і газу в основні джерела енергії з 1850 по 2013 рік площа європейських лісів зросла на 386 тисяч км2. Також всі ці території перестали бути дикими: сьогодні лісники регулюють до 85% лісів в Європі.

Зелені насадження управляються "по науці": в основному садять швидкорослі, економічно цінні породи дерев (сосни і ялини). Однак ця політика фактично сприяє глобальному потеплінню. По-перше, очищення лісу призводить до того, що в атмосферу виділяється вуглець, який раніше запасався в листі, мертвих деревах і ґрунті. По-друге, переважання хвойних порід над широколистяними значно впливає на альбедо — кількість сонячної радіації, яка відбивається в космос. Сосни і ялини поглинають більше тепла, ніж дуби і буки.

"Сучасні ліси запасають менше вуглецю, ніж їхні попередники в XVIII столітті. Зсув у бік хвойних дав потепління Європи майже на 0,12 градуси. Це зростання приблизно дорівнює шести відсоткам від того ефекту, який спалювання викопних видів палива впливає на глобальне потепління", — вважає провідний автор статті Кім Наудтс (Kim Naudts).

Вчені закликають не вважати посадку нових лісів панацеєю від кліматичних зрушень і уважно ставитися до того, які породи дерев садять лісники. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя