Вчені виростили понад півсотні міні-мізків людини та шимпанзе

Біологи з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско виростили "міні-мізки"зі стовбурових клітин шимпанзе і людини

Дослідження було опубліковане в журналі Cell, передає Depo.ua.

Вчені розраховують, що їхнє творіння буде корисне при вивченні еволюції людського мозку. В основу мозку лягли стовбурові клітини десяти людей і восьми шимпанзе, всього було створено 56 зразків.

Повноцінними мізками вони не є — це органоїди, "заготовки" органу. З усім тим, мізки мають необхідну біохімічну активність, щоб вивчати з їх допомогою ті ж процеси, що відбуваються в реальному мозку.

За допомогою нової розробки дослідникам вдалося виділити 261 відмінність між експресією генів у шимпанзе і людини, що здатне пролити світло на мільйони років еволюції людського мозку. Одне з них виявилося пов'язано з клітинами-попередниками нейронів.

Раніше вчені виявили молекулярні особливості клітин, з яких розвивається основна частина нейронів кори головного мозку — радіальної глії. На цей раз показали, як активність цих клітин впливає на розвиток мозку провідних шляхів, нервових волокон, що проходять у певних зонах білої речовини мозку.

На думку дослідників, зміни в активності цих клітин могли мільйони років тому сприяти розбіжності еволюційних ліній людини і шимпанзе.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #вчені