Вчені віднайшли користь кави для мозку

Вчені Ратгерського університету (США) виявили, що в каві міститься речовина, яка разом з кофеїном здатна загальмувати розвиток хвороби Паркінсона і деменції з тільцями Леві

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на MedicalXpress.

Відомо, що у восковій зовнішній оболонці кавових бобів міститься ейкозаноіл-5-гідроксітріптамід (EHT) - жирнокислотна похідна нейромедіатора серотоніна. Результати попередніх досліджень показали, що EHT перешкоджає накопиченню в мозку мишей білка, пов'язаного з розвитком вікових нейродегенеративних захворювань.

У новій роботі дослідники давали піддослідним мишам невеликі дози кофеїну і EHT разом і окремо. Показано, що кожна речовина сама по собі є не дуже ефективною, проте в поєднанні вони запобігають утворенню шкідливого білка. Це вказує на те, що в людському організмі кава може як уповільнити, так і зупинити прогресування хвороби Паркінсона і деменції з тільцями Леві, яка є другою за частотою нейродегенеративних недоумств (після хвороби Альцгеймера).

За словами вчених, необхідні подальші дослідження, які дозволять визначити правильні кількості і співвідношення кофеїну і EHT для лікування слабоумства у людей.

Нагадаємо, раніше Depo.ua розповідав, як з'явилися еспресо, американо та лате.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна