ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вчені у метеоритах знайшли джерело життя на Землі

Вчені Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі виявили, що в метеоритах із поясу астероїдів знаходяться складні органічні сполуки і вода

Depo.Життя
11 січня 2018 15:57
ФОТО: depo.ua

Стаття планетологів опублікована в журналі Science Advances, передає Depo.ua з посиланням на Phys.org.

На думку дослідників, їхня знахідка вказує на те, що космічні тіла, що падають на Землю, могли відіграти вирішальну роль в появі життя на планеті.

Дослідники вивчили хімічний склад в крихітних кристалах кам'яної солі всередині метеоритів. Ці кристали мають різний колір, який надають їм домішки неорганічних та органічних сполук.

Вік космічних тіл досягає 4,5 мільярда років, а їх джерелами стали, ймовірно, карликова планета Церера і астероїд Геба, які розташовані в головному поясі астероїдів (між орбітами Марса і Юпітера).

Рентгенівські знімки мінералів показали, що всередині кристалів знаходяться включення насиченого сіллю водного розчину, що містить різні органічні молекули. В тому числі амінокислоти, їх попередники і інші речовини. Також були виявлені ароматичні, кетонові і імідазольні сполуки, які на Землі мають важливі біологічні функції.

Як вважають вчені, відкриття демонструє, що примітивне життя, наприклад, мікроорганізми, могла б існувати і в інших місцях Сонячної системи, а також переміщатися між планетами на уламках астероїдів або планетоідів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя