Вчені створили "татуювання", яке вимірює рівень алкоголю

Дослідники з Інституту біомедицини та біоінженерії США розробили новий спосіб визначення алкоголю в крові
Depo.Життя
21 жовтня 2016 12:49
ФОТО: depo.ua

Для цього досить нанести на будь-яку ділянку тіла особливу наклейку, що нагадує за зовнішнім виглядом тимчасове татуювання, в яку вбудовані спеціальні датчики, пише Depo.ua з посиланням на Hi-news.

На даний момент це один з найшвидших пристроїв, який досить точно визначає рівень алкоголю в крові.

Тимчасове татуювання наклеюють на будь-яку відкриту ділянку шкіри. Всередині вбудовані наночіпи, розміром 0,5 мікрометра. Частина з них зчитує інформацію зі шкіри людини (використовуючи в якості "сировини" виділення потових залоз), а інші посилають отримані дані через Bluetooth на спеціальний додаток в смартфоні або будь-якому іншому електронному гаджеті. Весь процес займає не більше 8 хвилин.

"Створений датчик серйозно відрізняється від вже наявних пристроїв подібного типу тим, що пристрій нагадує тимчасове татуювання, але насправді це наклейка, яка має кілька електронних компонентів. Один з компонентів татуювання стимулює потовиділення, інший — вимірює зміну електричної провідності в поті, на основі чого визначається рівень алкоголю власника", - розповідає один з авторів проекту Сейла Селімович.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя