Вчені створили найміцніший матеріал для протезів

Отриманий матеріал в чотири рази міцніший за ті, що використовуються при виготовленні протезів на даний момент
Depo.Життя
25 липня 2016 11:13
ФОТО: depo.ua

Група вчених з університетів Техасу та Флориди отримала найміцніший з відомих на даний момент біосумісних матеріалів, повідомляє depo.uaз посиланням на "Дзеркало тижня".

Ним виявився сплав з титану з золотом β-Ti3Au. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science Advances. Титан не окислюється в організмі і не взаємодіє з живими тканинами, але іноді йому не вистачає міцності. Це призводить до того, що протези доводиться міняти приблизно кожні 10 років через знос. Отриманий же дослідниками матеріал в чотири рази міцніший за ті, які використовуються при виготовленні протезів на даний момент.

Як повідомила керівник групи дослідників Емілія Моросан, відкриття було зроблено під час вивчення магнітів з титану і золота. Щоб перевірить речовини на домішки, співробітникам лабораторії потрібно було отримати із зразків металеву пудру. У випадку з Ti3Au це не вдалося: алмазна терка не впоралася зі сплавом. Після подальших експериментів дослідникам вдалося встановити правильне співвідношення металів у сплаві. У результаті вчені отримали новий надміцний матеріал.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя