Вчені створили ліки, які повністю вбивають рак

Дослідники провели тестування майже 100 тисяч хімічних сполук

Американські дослідники провели експеримент на мишах і довели ефективність нової вакцини проти меланоми. Результати аналізів експерти з Науково-дослідного інституту Скріппса (США) опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, передає Depo.ua з посиланням на "Сегодня".

Дослідники провели тестування близько 100 тисяч хімічних сполук, які могли б підвищити ефективність хіміотерапії в боротьбі з меланомою – раком шкіри. Це дозволило знайти речовину, названу дипровоцимом, яке зв'язується з толл-подібними рецепторами – білками, що активують клітинну імунну відповідь.

В експерименті вчені використовували мишачу модель агресивної меланоми. Ракові пухлини були генетично модифіковані для синтезу яєчного білка овальбуміну, який грає роль антигену, що викликає імунну відповідь. Тварини були розділені на три групи відповідно до різних типів терапії. Одні отримували ін'єкції овальбуміна і анти-PD-L1 – препарату, який запобігає стійкості ракових клітин до захисних систем організму. У другій групі гризунів проводилася ін'єкція овальбуміна, анти-PD-L1 і дипровоциму. У третій групі дипровоцим був замінений на інший тип ад'ювантів – галуни.

Кожна миша отримувала дві дози препарату, при цьому між ін'єкціями проходив тиждень. Протягом 54 днів миші з другої групи демонстрували стовідсоткову виживаність, гризуни з третьої групи – 25-процентну, а в першій загинули всі. Більш того, вченим не вдалося повторно ініціювати зростання меланоми у тварин, які отримували дипровоцим.

Успішні випробування на мишах не означають, що вакцина з новим ад'ювантом буде настільки ж ефективною в разі застосування людьми. Майбутні випробування мають це довести.

Нагадаємо, медики пророкують масовий рак і слабоумство.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme