Вчені розповіли, чим чоловічий інфаркт відрізняється від жіночого

Причини, симптоми і наслідки жіночих інфарктів нерідко відрізняються від чоловічих
Depo.Життя
26 січня 2016 07:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється в журналі Американської кардіологічної асоціації Circulation, передає depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

Незважаючи на помітне падіння смертності від серцево-судинних захворювань в США в XXI столітті, жінки помирають від них набагато частіше, ніж чоловіки. Причина в тому, що хвороби серця все ще погано лікують і діагностують у жінок, підкреслюють вчені.

Причиною інфаркту міокарда вважається закупорка основних артерій, що ведуть до серця (тромбоз). У жінок (у порівнянні з чоловіками) закупорка носить менш серйозний характер, їм рідше потрібно стентування. Однак у них частіше пошкоджуються коронарні артерії, що призводить до скорочення припливу крові до серцевого м'яза. Результат цього процесу - той же інфаркт.

Біль в області грудної клітини є головним симптомом інфаркту для обох статей. Однак у жінок частіше трапляються атипові симптоми (задуха, блювота, біль у спині).

Що стосується лікування, то жінки стикаються з більш важкими ускладненнями після відновлення кровотоку. Крім того, їм рідше прописують кардіореабілітації, і вони рідше доводять відновлювальну програму до кінця.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя