Вчені розкрили секрет плацебо

Вчені виявили, що "центр плацебо" розташований у людському мозку
Depo.Життя
1 листопада 2016 09:09
ФОТО: depo.ua

При відповідній стимуляції цього центру можна боротися з хронічним болем. Також такою маніпуляцією можна буде замінити опіоїдні знеболюючі, повідомляє Depo.ua з посиланням на PLoS Biology.

Американські нейрофізіологи спостерігали за роботою мозку більше 50 людей, що страждали на хронічні болі у колінних суглобах. Вчені запропонували у ході експерименту протестувати новий знеболюючий засіб. Насправді, це було несправжнє знеболююче, а плацебо – таблетка-обманка. 

"Наша технологія дозволить лікарям бачити ту частину мозку, яка включається у мозку пацієнта при больових відчуттях. Ці дані будуть використовувати при виборі ліків для зменшення болю. Також такий спосіб дозволить оцінювати ефективність роботи знеболюючих ліків", – повідомив вчений зі Східно-Західного університету (Чикаго) Ваня Апкарян. 

Люди, що приймали участь у дослідженні, протягом трьох тижнів приймали справжні знеболюючі препарати та фальшиві аналоги знеболюючих. Усі дані фіксувались за допомогою магнітно-резонансного томографу. При порівнянні активності різних ділянок нервової системи вчені виявили, що у людському мозку є особлива зона, що відповідає за реакцію на ліки-пустушки. 

Ця зона розташована у правій півкулі в одній зі складок кори передньої частини головного мозку. Від кількості зв’язків цієї ділянки з іншими зонами мозку залежить реакція людини на плацебо. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя