Вчені рекомендують людям старше 40 років працювати по три дні на тиждень

Працівники старше 40 років показують найкращі результати праці, коли зайняті не більше трьох днів на тиждень
Depo.Життя
18 квітня 2016 23:35
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в дослідженні австралійських учених, в якому взяли участь близько 3000 чоловіків і 3500 жінок старше 40 років, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

Вчені Мельбурнського інституту прикладної економіки і соціальних досліджень з'ясували, що в умовах неповного робочого тижня і при відсутності перевтоми і стресів учасники експерименту, які працювали 25 годин на тиждень, демонстрували найбільшу продуктивність.

Згідно з даними дослідження, когнітивні здібності тих, хто працює близько 60 годин в тиждень, є нижчими, ніж у безробітних однолітків.

Учасників експерименту просили читати тексти вголос, повторювати послідовності цифр з кінця до початку і виконувати подібні завдання в заданий відрізок часу.

"Робота може бути палицею з двома кінцями. З одного боку, вона стимулює мозкову активність, але в цей же час перепрацювання і певні види завдань можуть провокувати перевтому і стрес, що, в свою чергу, може негативно позначитися на пізнавальних здібностях", - йдеться в дослідженні.

За словами професора економіки в університеті Кейо Коліна Маккензі, надмірне навантаження може завдати набагато більшої шкоди діяльності мозку, ніж відсутність роботи взагалі.

Автори дослідження підкреслюють, що ці висновки дуже важливі в умовах, коли в багатьох країнах приймається рішення про підвищення пенсійного віку.

Професор економіки Ланкастерського університету Герайнт Джонс підкреслює, що дослідження стосується переважно працівників старше 40 років.

У той же час, за його словами, не можна зробити висновок, що для співробітників інших вікових груп ці висновки несправедливі.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя