Вчені пророкують тиграм і горилам долю динозаврів

Міжнародна група біологів стверджує, що великим тваринам загрожує вимирання протягом століття, якщо не будуть вжиті заходи з їх охорони
Depo.Життя
2 серпня 2016 19:06
ФОТО: depo.ua

У зоні ризику знаходяться тигри, горили, носороги і інші тварини, пердає depo.ua З посиланням на Новое время.

Дослідники склали список видів, які мешкають по всьому світу, і яким загрожує вимирання. З'ясувалося, що приблизно 59% всіх великих (масою понад 15 кг) м'ясоїдних тварин, таких як бенгальські тигри можуть зникнути з лиця Землі.

Частка травоїдних виявилася трохи вище. До XXII століття можуть не дожити 60% травоїдних видів, у тому числі білі носороги і західні рівнинні горили.

"Щоб підкреслити, наскільки серйозною є проблема втрати біорізноманіття в цілому і мегафауни зокрема, скажу, що ми маємо з нею справу прямо зараз, і, можливо, це навіть більш нагальна проблема, ніж кліматичні зміни", - говорить один з авторів дослідження Пітер Ліндсей.

Ліндсей і його колеги пропонують 13 кроків, які допоможуть уникнути зникнення великих видів. Зокрема, вчені закликають поширювати знання про масштаб проблеми і залучати приватні і державні організації до боротьби з будь-якими видами діяльності, що ставлять під загрозу виживання тварин. Дослідники також закликають повертати тварин на території, на яких вони жили раніше, але потім зникли.

Раніше вчені із США і Мексики встановили, що на Землі розпочалася шоста епоха масового вимирання. За їх розрахунками, таких темпів зникнення тварин, як в даний час, не було з часів загибелі динозаврів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя