Вчені прогнозують збільшення тривалості земної доби

Геофізики з США, Канади та Франції спрогнозували збільшення тривалості земних діб

Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Science Advances, повідомляє depo.ua з посиланням на The Guardian.

Проведені геофізиками розрахунки показують, що протягом XXI століття кожен день земної доби буде збільшуватися мінімум на п'ять мілісекунд, а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на 1 сантиметр.

До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі. Це повинно привести до перерозподілу матерії з північних регіонів (зокрема, Гренландії) до екватора, у результаті чого обертання планети навколо своєї осі сповільниться.

У своїй роботі геофізики уточнили проведене в 2002 році океанографом Вальтером Манком дослідження, присвячене впливу танення льодовиків, викликаного глобальним потеплінням, на обертання Землі і нахил її осі.

Манк такого впливу не виявив, однак геофізики у своєму дослідженні з'ясували, що такий результат пов'язаний в тому числі з невірною оцінкою підвищення рівня моря протягом XX століття (2 міліметри замість 1-1,5 міліметра).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme