Вчені прирівняли ранній початок робочого дня до тортур

Робота до 10 години ранку становить серйозну загрозу для психічного здоров'я людини
Depo.Життя
14 вересня 2016 06:43
ФОТО: depo.ua

До такого висновку прийшли вчені з Оксфордського університету, передає depo.ua з посиланням на The Telegraph.

"Це надзвичайно шкідливо для організму, оскільки йде вплив на фізичному, емоційному та поведінковому плані", - стверджує дослідник з Оксфордського університету доктор Пол Келлі.

В якості експерименту група вчених на чолі з доктором Келлі перенесла початок занять в школі на 10 годину ранку, і успішність зросла на 10%.

За словами вченого, у людей молодше 55 років добові ритми організму абсолютно не відповідають робочому дню, що триває з 9 до 17 години, що становить серйозну загрозу для психічного здоров'я людини.

"Ми не здатні змінити наші 24-годинні ритми. Тіло налаштоване на сонячне світло, але ви не усвідомлюєте цього, тому що сонячне світло впливає на гіпоталамус, а не безпосередньо на зір", - відзначає вчений.

Вчений порівнює графік роботи з 9 до 17 годин з тортурами позбавленням сну. Так впливають на ув'язнених у в'язницях, нагадує він. "Людей піднімають і дають їм їсти, коли вони цього не хочуть. Вони більш покірні, бо не при собі", - говорить Келлі.

"Це величезна проблема суспільства", - підкреслює Келлі і закликає внести зміни в робочий режим, щоб він відповідав природним біологічним годинникам.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

 

Мітки: сон, здоров'я