Вчені назвали найкращий сніданок для діабетиків

Канадські вчені з Університету Британської Колумбії порадили людям із діабетом другого типу їсти на сніданок їжу з високим рівнем жирів і низьким вмістом вуглеводів

Такою стравою є омлет. Вона допоможе контролювати рівень цукру в крові протягом дня, повідомляє Depo.ua з посиланням на Medicalxpress.

За словами професора Джонатана Літтла, діабетикам варто відмовитися від каш, тостів і фруктів на сніданок, тому що ці продукти можуть стати причиною сильного сплеску рівня цукру в крові, оскільки містять багато вуглеводів.

Вчений пояснив, що сніданок є "проблемним" прийомом їжі для людей із цукровим діабетом другого типу. І найкращий вихід із ситуації – віддати перевагу жирам.

Професор вважає, що проста яєчня або омлет – це хороший спосіб запобігти великому стрибку цукру, поліпшити глікемічний контроль протягом дня і навіть зменшити інші ускладнення діабету.

"Ми очікували, що обмеження кількості вуглеводів до 10% на сніданок допоможе запобігти сплеску цукру. Але ми були трохи здивовані, що це мало тривалий ефект і що загальний контроль та стабільність глюкози були покращені. Великі коливання рівня цукру в крові ушкоджують наші кровоносні судини, очі й нирки. А низьковуглеводний сніданок зменшує тривожні показники", – зазначив професор.

Також вчені дослідили, що голод перед їжею і тяга до солодкого в кінці дня, як правило, у діабетиків були нижче, якщо вони їли на сніданок їжу з низьким вмістом вуглеводів.

Нагадаємо, Супрун назвала основну причину смертності серед українців.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна